Güncel

Instagram Videolar Tam Ekran Mı Olacak?

Instagram, dünyanın her yerinden fotoğraf, video, reels içeriği paylaşan ve her gün farklı türde hikayeler yayınlayan bir milyardan fazla kullanıcısı olan en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Instagram, dört türe ayrılmış videolar için büyük bir platform işletiyor, IGTV; Rapora göre, kullanıcıların neredeyse yüzde 40’ı her gün video içeriği yayınlıyor. Son zamanlarda, sızıntı yapan ve geliştirici olarak bilinen Alessandro Paluzzi, platformun otomatik olarak videoları tam ekranda oynatacak yeni bir özelliği test ettiğini vurgulayarak bir tweet yayınladı. Kullanıcıların Instagram videoları tam ekran olarak izlemek için, özellikle tam ekran seçeneğine dokunmaları gerekmeyecek.

Instagram Videolar
Instagram Videolar Tam Ekran Oluyor

Instagram Videolar Üzerinde Neden Değişikliğe Gidiyor?

Tüm kullanıcılar bu gelen seçeneği beğenmeyebilir, çünkü bazı insanların bu otomatik oynatma davranışından rahatsız olması mümkün olabilir, çünkü insanları her videoyu izlemeye zorluyor gibi görünüyor. Bazı kişiler de Paluzzi’nin gönderisine bu seçeneğin can sıkıcı göründüğünü çünkü tüm insanların videoları tam ekranda izlemek istemediğini ve çoğu kişinin videoları rastgele kaydırdığını tweetledi. Ancak sızıntı yapan kişi, bu seçeneğin hala geliştirme aşamasında olduğunu ve bu seçeneğin otomatik olarak kullanıma sunulup sunulmayacağının kesin olmadığını söyledi; belki de platform, kullanıcılara videoları otomatik olarak tam ekranda izlemek istiyorlarsa, önce onu açma seçeneği sunar.

Ayrıca kullanıcılardan olumsuz tepkiler gelmiş olmasına rağmen videoların tam ekran oynatılmasının görüntülenme sayılarını da artıracağı tahmin ediliyor. Çünkü yapılan araştırmalara göre tam ekran postlar insanların daha çok dikkatini çekiyor. Şu an geliştirme aşamasında olan bu özelliğin kullanıcılara ne zaman veya nasıl sunulacağı netlik kazanmadı. Gelişmeler için Teknotomy.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak
Instagram is testing a feature in the feed to automatically play videos in the full-screen

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu