Güncel

Instagram’da Güvenlik Açığı

Sakarya’da yaşayan Türkmenistanlı üniversite öğrencisi Almaz Seidov, Instagram’da güvenlik açığını keşfetti. Bu tespitini yetkililere bildiren Seidov, aldığı bir teşekkür e-postasına ek olarak 10 bin dolar ile ödüllendirildi.

Üniversite eğitimi nedeni ile bir süredir Sakarya’da yaşamını sürdüren Türkmenistanlı Almaz Seidov, Instagram’da güvenlik açığını tespit etti. Keşfini Instagram yönetimine bildiren Seidov, bulduğu açık sayesinde tam 10 bin dolarla ödüllendirildi. Seidov tarafından yapılan açıklamaya göre açığı bulmak, üniversiteli gencin tam 4 ayını almış.

Genç Üniversiteli, Instagram'da güvenlik açığı tespit etti
Genç Üniversiteli, Instagram’da güvenlik açığı tespit etti

Seidov, Instagram ile ilgili araştırmalar yaparken, kurtarmak istediği bir hesaba, farklı bir kullanıcı adı ile giriş yapmaya çalıştı ve bu sayede Instagram güvenlik açığını tespit etti. Şifre yenileme bölümü üzerinden hesaba giriş yapmayı başaran Seidov, bunun ciddi önem arz ettiğini fark ederek, Instagram’a güvenlik açığını bildirdi. Konu ile ilgili bir teşekkür e-postası alan genç, bununla birlikte 10 bin doların da sahibi oldu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Almaz Seidov, kullanıcıların güvenliklerini koruyabilmek adına bu tür çalışmalar içinde bulunarak Instagram güvenlik açığını bulduğunu söyledi. Kendini ispatlamak için bulduğu Instagram güvenlik açığını ünlü isimler ve futbolculara ait Instagram hesaplarıyla da denediğini söyleyen Seidov, söz konusu hesaplara eriştiğini fakat kullanıcılara zarar vermediğini ifade etti. Seidov, giriş yaptığı diğer hesapları da delil maksatlı olarak Instagram’a bildirdi.

Teknoloji dünyasına ait diğer güncel haberlerimizi görmek için tıklayınız.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu