Güncel

Instagram’ın Yeni Özelliği

Instagram platformu anahtar kelime aramaları için çalışmalara başladı. Instagram platformu Facebook platformuna geçtiği günden beri farklı özellikler kazanmaya zaten başlamıştı. Instagram platformunda yapılan buton değişikliği kullanıcılar tarafından pek fazla sevilmemişti. Ancak Instagram’ın yeni özeliği bu defa kullanıcıların işine yaraycak gibi duruyor. Instagram platformu sonunda anahtar kelimeleri kullanarak arama yapma özelliğini kullanıcılarına sundu.

Instagram'ın Yeni Özeliği
Instagram’ın Yeni Özeliği

Instagram’ın Yeni Özelliği ile Anahtar Kelime Araması Yapabilirsiniz

Instagram platformunda yalnızca etiketleri veya hesap adlarını kullanarak arama yaptığınız günler artık sona eriyor. Instagram anahtar kelime aramaları için destek vermeye başladığını duyurdu. Bu özellik ilk olarak birkaç ülkede uygulamanın İngilizce tabanlı sürümündeki kullanıcılara sunuldu.

Instagram kullanıcıları bu özelliğe kadar genellikle etiket kullanarak içerik arayabiliyordu. Bu da bazı durumlarda yararlı olsa bile istediğiniz fotoğraf veya videolara ulaşmayı zorlaştırıyordu. Anahtar kelime arama özelliği için şu an bulunan seçeneklere yenileri eklendi. Instagram platformu The Verge platformuna, paylaşımlarda kullanılan başlıklar da dâhil olmak üzere, anahtar kelime aramalarında hangi konunun sunulduğunu belirlemek amacıyla birden çok faktör kullanacağını belirtti.

İnstagram Yeni Özellik
İnstagram Yeni Özellik

Anlaşılan Instagram, belirli terimler için anahtar kelime aramalarını sınırlamayı planlıyor. Bir Instagram platform sözcüsü, kurallarını ihlal etmeyen anahtar kelimelerin aranmasına izin verildiğini ifade etti. Anahtar kelime arama özelliği şu anda sadece ABD, Kanada, İngiltere gibi bazı ülkelerdeki kullanıcılara sunuldu.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu