Güncel

Intel Ekran Kartını İlk Defa Çalıştırdığını Açıkladı

Intel ekran kartını ilk defa çalıştırdığını açıkladı. Intel CEO’su Bob Swan, yatırımcı kişilere bilgi verdiği kâr çağrısında GPU DG2 isimli ekran kartının çalıştırıldığını duyurdu. Swan bunun yanında geçtiğimiz yılın ekim ayında çalıştırılan DG1 ekran kartının da dağıtımına başladıklarını açıkladı.

Intel
Intel

Intel, işlemci piyasasında dev bir isim olmasına rağmen ekran kartı piyasasında aktif rol almıyordu. Firma son zamanlarda hem işlemci hem de ekran kartı piyasasında dişli bir rakip olabilmek için çok emek veriyor. Bu kapsamdaki adımlarını sıklaştıran Intel, gizli yürüttüğü DG2 olarak bilinen Xe grafik kartını çalıştırmayı başardı. CEO Bob Swan, GPU DG1 ekran kartının dağıtımının başladığını ve bu yılın dördüncü çeyreğinde birden fazla üreticinin sisteminde yer alacağını belirtti.

Intel Ekran Kartının Öne Çıkan Özellikleri

Intel Ekran Kartını İlk Defa Çalıştırdı
Intel Ekran Kartını İlk Defa Çalıştırdı

Bob Swan, yüksek performanslı olmasını beklediği ve düşündüğü diğer ekran kartı hakkında da açıklamada bulundu. Swan, yeni nesil ekran kartları olan GPU DG2 de çalıştırdıklarını duyurdu. Açıklamasında Xe yüksek performanslı oyun mimarisi tabanlı ekran kartının grafik kapasitesini üst düzey performans çıkaracağı belirtiliyor. Şu anda dağıtımına başlandığı söylenen GPU DG1 ekran kartı, 2019 yılında ilk defa çalıştırılmıştı. Bu bilgiden ve GPU DG2’nin de bu yılın ekim ayında çalıştırıldığı düşünülürse gelecek yıl bu zamanlarda DG2’nin de dağıtımının başlayabileceği tahmin ediliyor.

Güncel teknoloji haberlerini ve daha fazlası için Teknotomy sayfasını takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu