E-SporLOLVALORANT

İnternet Kafe Turnuvası Başlıyor

Ülkemizin her yerinde bulunan internet kafe oyuncularının birbirleriyle Valorant ve LoL’de karşı karşıya geleceği turnuva duyuruldu!

Riot Games Türkiye geliştirici ekibi, Türkiye’de olan kafelerin yapılacak turnuva ile temsilcilerini seçeceğini, ardından ise bu temsilcilerin League of Legends ve Valorant oyunlarında birbirileriyle mücadele edecekleri ilan etti. Üstelik ödül sponsorluğunu Logitech’in üstleneceği Cafe Kupası kapsamındaki bütün elemeler internet kafelerden oynanacak.

İnternet Kafe Turnuvası Cafe Kupası Kasım Ayında Sizlerle

Turnuvaya girmek isteyen her kafe, her oynadığı oyun için dört tane ayrı olarak eleme turnuvası düzenleyecek. Her eleme turnuvasına en çok 16 takım katılabilecek. Eleme turnuvalarında galip gelen 4 takım, Eleme Finali’ne adını yazdıracak.

İnternet Kafe Turnuvası Başlıyor
İnternet Kafe Turnuvası Başlıyor

Kafe Elemeleri’nde galip gelen 4 takım, Kafe Elemeleri Finali’nde rekabet edecek. Elemeyi Kazanan takım ise “Kafe Temsilcisi” ünvanını alarak Gruplar aşamasına yükselecek.

Türkiye’nin dört yanından internet kafe temsilcisi takımlar, dörderli şekilde ayrı gruplara bölünecek. Grup aşaması tekli eleme usulü ile oynanacak, final maçı ise üç maç üzerinden olacak. Her grubun birincisi olan takım finale yükselmeye hak kazanacak.

Final grubunda birinci olan 4 takım yer alacak ve üç maç üzerinden mücadele edecekler. İnternet Kafe Turnuvasına katılmak isteyen kişiler için başvuru tarihleri 6-10 Kasım. Herhangi bir internet kafe adına Riot Kafe başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Turnuva hakkında daha detaylı bilgi almak için LoL’ün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

En  güncel e-spor haberlerini okumak için Teknotomy E-Spor Kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu