Güncel

İnternet Üzerinden Negatif Test Sonucu Satılıyor

Dolandırıcılar artık sahte negatif test sonucu belgeleri satıyor. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde korona virüs test sonucu negatif olan sahte belgeleri düzenleyen çeteyi yakaladı. Bundan daha önce dolandırıcılar korona virüs aşısı ile ilgili insanları kandırmaya çalıştı.

Sahte Negatif Test Sonucu Satılıyor
Sahte Negatif Test Sonucu Satılıyor

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 28 Şubat 2021 tarihinde yaptığı baskında 12 kişiyi yakaladı. Ayrıca İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü baskın yaptığı yerde binlerce son model teknoloji aleti ve sahte belgeler yakaladı.

Sahte belge satan çete içerisinde fenomen biri de yer alıyor. Gürcistan uyruklu fenomen Instagram ya da diğer sosyal medya uygulamaları üzerinden müşteri buluyor. Gürcistan uyruklu fenomenin yer aldığı çetenin lideri ise doktorculuk oynuyor. Doktorculuk oynayan Suriyeli vatandaş sokak ortasında veya acentelerde insanlara test yapıyor. Fakat testleri çöpe atıyor. Test yapan kişilere sahte rapor hazırlıyor.

Sahte Negatif Test Sonucu Satan Çete Yakalandı

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 28 Şubat 2021 tarihinde herkesi şaşırtan bir baskın yaptı. Emniyet’in baskın yaptığı kişilerin uyruklarına ve testleri nasıl sattıklarına inanamayacaksınız. Baskında her milletten bir kişi yer alıyor.

İstanbul Embiyet Müdürlüğü Sahte Negatif Test Sonucu Satan Çeteyi Yakaladı
İstanbul Embiyet Müdürlüğü Sahte Negatif Test Sonucu Satan Çeteyi Yakaladı

Emniyet Müdürlüğü henüz bir açıklama yapmadı. Çetenin her bir üyesinin kendi ülkesinden binlerce pasaport getirdiği iddia ediliyor. Çete üyelerinin düzenlediği belgeleri kendi ülkesindeki önemli isimlere 250-300 Dolar’a sattığı öğrenildi.

Çete müşterileri için internet sitesi açtı. İnsanlar internet sitesi üzerinde yer alan kare kodu okuttuğu zaman belgeleri anında bilgisayarlarına indirebiliyor. Polislerin internet sayfasının kapanması için mahkemeye başvurduğu da gelen bilgiler arasında.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu