Güncel

Her Bir Dakikada İnternette Neler Oluyor?

İçerisinde bulunduğumuz 2020 yılında Covid-19 salgının ortaya çıkmasıyla dijital kaynakların kullanımı dünya genelinde artmış bulunuyor. Bugün 4,5 milyar kullanıcı bulunmakla birlikte ilerleyen yıllarda bu sayının daha da artması bekleniyor. İnsanların çoğunluğu dijital çağa ayak uydurmaya başladıkça internet üzerindeki veriler günlük yaşam için daha önemli bir hale gelmeye başlıyor. Bu durum da verilerin önemli roller üstlendiği yeni bir çağ başlatıyor.

Veriler, reklam tıklamalarında, sosyal medyadaki tepkilerde ve paylaşımlarda, işlemlerde, akış içeriğinde ve çok daha fazlasında sürekli olarak üretilir. Bu sebepten dolayı Domo, veriler asla uyumaz diyor ve bu verilerin incelenmesiyle sürekli hareket halinde olan dünyayı daha iyi anlayabileceğinizi söylüyor.

İnternet Verileri Asla Uyumaz

Domo, Data Never Sleeps isimli sekizinci baskısında bir dakika içerisinde ne kadar veri oluşturulduğunu paylaşıyor. Tabloyu inceleyince dijital çağa farklı bir bakış açısıyla bakmaya başlayacağınızı söylüyor.

Bir Dakikada İnternet Üzerinde Olanlar
Bir Dakikada İnternet Üzerinde Olanlar

Tabloyu biraz inceleyince dünya nüfusunun çoğunun karantinaya girdi bir yıl olan 2020 için sonuçlar çok da şaşırtıcı değil. Ancak içerisinde bulunduğumuz yeni çağda, yeni dijital noktalar da ortaya çıkıyor. Bunlara örnek verecek olursak geçmişe kıyasla nakit transferleri, e-ticaret gibi dijital noktalar artmış bulunuyor. İnsanların dijital kaynaklara erişimi arttıkça, internet faaliyetlerinin de sürekli bir artış göstereceği kaçınılmaz bir gerçek olarak önünüze çıkıyor.

Kaynak
Here’s What Happens Every Minute on the Internet in 2020

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu