IOSGüncel

IOS 14.2 Geliştirici Beta Sürümü yayınlandı

ABD merkezli teknoloji devi Apple geliştiriciler için iOS 14.2 ve iPadOS 14.2’nin ikinci geliştirici beta sürümlerini yayınladı. Yayınlandıktan sonra İOS 14.2 beta sürümünü kullanmaya başlayan geliştiriciler; beta sürümü hakkında düşüncelerini ve yenilikleri paylaşmaya başladı.

İOS14.2

Shazam hepimizin adını daha önce duyduğu nerdeyse akıllı telefonların üretilmesiyle beraber hayatımıza giren çok başarılı bir uygulama. Uygulama sayesinde adını bilmediğimiz müzikleri uygulamaya şarkıyı dinleterek bulabiliyoruz. Apple bu uygulamayı İOS 14.2 ikinci beta sürümünde karşımıza çıkarıyor. Artık uygulama Apple cihazlarda uygulamam paneline eklenmiş durumda. Bu da kullanıcılar için büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor diyebiliriz.

Shazam yeni beta güncellemesi ile büyük bir işlevsellik kazandı. Eski sürümlerde kullanıcılar bu uygulamayı sadece mikrofon yardımı ile yapabiliyordu. Fakat İOS 14 ikinci geliştirici beta sürümü sayesinde kullanıcılar kulaklık takılıyken bile uygulamayı kullanabilecek. Böylelikle kullanıcılar kulaklıları takılıyken bile Shazam uygulamasını kullanabilecek.

shazam

IOS 14 ile ‘Şimdi Yürütülüyor’ Tasarımı Değişiyor

IOS 14.2 ikinci beta geliştirici sürümü ile karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise kontrol merkezine eklenen şimdi yürütülüyor tasarımı. Bu özellikle kullanıcılar müzik uygulamaları kapalıyken bile son dinledikleri müzik albümlerine ulaşabilecek. Ayrıca kullanıcılar son gelen güncelleme ile Airplay özelliği içinde yeni bir ara birim ile karşılaşacak. Bu ara birim sayesinde Airplay desteklenen cihazlar arasında ses aktarımının kolaylaşması bekleniyor.

Kişi Algıla Özelliği Sayesinde Sosyal Mesafenin Arttırılması Planlanıyor

İOS 14.2 ikinci geliştirici beta sürümünü kullanan kullanıcıların cihazlarını kullanırken fark ettikleri bir özellik daha var. Bu özellik cihazlarının büyüteç hizmetinin gelişmesini sağlıyor. Görme bozukluğu olan kullanıcılar artık büyüteç hizmetinden yararlanırken çevredeki insanlar hakkında da bilgi alacaklar.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu