IOS

IOS 14.2 İle Gelen Büyük Sorun

Bu sene çıkan IOS 14.2 kullanıcıların işine yarayacak bir çok yenilik ile karşımıza çıktı. Tabi IOS 14.2 ile gelen büyük sorunlar da var. Son olarak Apple kullanıcıları cihaz fark etmeksizin batarya sorunu yaşamaya başladılar. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre IOS14.2 bir cihaza yüklendiği zaman pil tüketimini maksimum seviyeye çıkartıyor. Hatta bazı Apple kullanıcıları telefonun tam şarjdan yüzde elli şarja yarım saatte geldiğini söylediler. Apple ise bu konuda hala bir açıklama yapmadı.

IOS 14.2 İle Gelen Büyük Sorun
IOS 14.2 İle Gelen Büyük Sorun

Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre en büyük batarya sorununu çıkaran cihazlar iPhone 7 , iPhone 6S,  iPhone SE, iPhone XS olarak öne çıktı. Fakat bazı kullanıcılar yeni üretilmiş cihaz kullanmalarına rağmen bu sorunu yaşadığını ifade ettiler.

IOS 14.2 İle Gelen Büyük Sorunlardan Bir Başkası İse Isınma Sorunu

Kullanıcılar tarafından gelen bir diğer geri bildirim ise ısınma hakkında. Kullanıcılar cihazı şarj ederken aşırı derecede ısınma sorunu yaşadıklarını ifade ettiler. İşin tuhaf yanı ise aşırı ısınan cihazların normalden çok daha hızlı ısınması. Normal şartlarda hızlı şarj esnasında ısının yükselmesi normal karşılanabilir fakat bu sorunu yaşayan kullanıcılar klasik 5 watt’lık adaptör ile şarj ettiklerini söylediler. Durum böyle olunca insanların aklına istenmeyen olaylar yaşanır mı? sorusu geldi. Fakat şu ana kadar IOS 14.2’ye sahip bir cihazın patladığı ile alakalı bir haber çıkmadı.

Apple yakın zamanda IOS 14.3’ü çıkaracağını duyurmuştu. Uzmanlar bu bilgi ile beraber henüz IOS 14.2’ye geçmemiş kullanıcıların İOS 14.3’ü beklemesi gerektiğini söylediler.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu