IOS

IOS 14.3 Güncellemesi Problemler İle Birlikte Geldi

Amerika merkezli teknoloji devi Apple bir çok hata düzeltmesi ve sistem iyileştirmesi barındıran IOS 14.3 güncellemesini kullanıcıları için paylaşmıştı. ProRAW ve Apple Fitness gibi özellikleri içeren IOS 14.3 güncellemesi, yapılan yorumlara göre şarj konusunda oldukça büyük problemler yaratıyor.

Paylaşılan raporlar da kullanıcı yorumlarını destekler nitelikte Buna ek olarak raporlar üçüncü taraf kablosuz şarj cihazlarının artık iPhoneları şarj etmediğini gösteriyor.

IOS 14.3 Güncellemesi Problemler İle Birlikte Geldi
IOS 14.3 Güncellemesi Problemler İle Birlikte Geldi

IOS 14.3 Güncellemesi İle Birlikte Üçüncü Taraf Cihazlar Şarj Sorunu Yaşıyor

Yaşanan sorundan yalnızca 3. taraf kablosuz şarj cihazlarının etkilendiği belirtilirken Apple’ın konu hakkında açıklama yapmaması soruna dair düzeltme olup olmayacağı veya Apple’ın bu konuyu sorun olarak görüp görmeyeceği konusunda ki soru işaretlerini de arttırıyor. Buna ek olarak manyetik kablosuz şarj cihazlarının bu durumdan etkilenmediği bazı kablosuz şarj sistemlerinde bu sorun ile karşı karşıya kalındığı belirtiliyor.

Apple geçtiğimiz günlerde paylaştığı IOS 14.3 güncelleme notunda kablosuz şarj edilememe sorununun ve MagSafe Duo şarj cihazının iPhone’u tam şarj seviyesinin altında şarj etmesi sorununun çözüldüğünü belirtmişti.

IOS işletim sistemi ve Apple cihazları hakkında bir çok içeriği Teknotmy IOS bölümünde bulabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu