Güncel

iOS’ta Google Chrome Kullanmanız için 4 Neden

Birçok özelliği beraberinde getiren iOS 14 ile varsayılan tarayıcınızı artık Google Chrome yapabiliyorsunuz. Bilgisayar da Google Chrome kullanıcıysanız bu durum sizi oldukça mutlu edecek. Çünkü iOS için Chrome size hiç yabancı değil. iPhone veya iPad’inizde bilgisayarda kullanmaya alışkın olduğunuz tanıdık görünüm ve kullanım kolaylığı ile size mükemmel senkronizasyonu sunmuş olacak. Google yayımladığı blog yazısı ile iPhone veya iPad’inizde Chrome kullanmanız için size dört neden sunuyor.

Google Chrome ios
Google Chrome ios

1. Farklı Cihazlarda Tek Oturum

Google hesabınızı açarak kullandığınız Chrome’da, cihazlarınız arası senkronizasyonu açarak bütün bilgilerinize kolaylıkla erişebilirsiniz. Ayrıca cihazlar arası geçiş yapmanıza da olanak sağlayan Chrome ile masaüstü için arama çubuğuyla veya iOS için paylaşım menüsüyle oturum açmış olduğunuz başka bir cihaza sekme gönderebilirsiniz.

2. Organize olarak Üretkenliğinizi Artırın

iOS için Chrome’da bulunan sekme ızgarası, sekmelerinizi görüntülemeniz ve düzenlemeniz için kolay bir yol sunuyor ve çevrimdışı olsanız bile Okuma Listenize kaydettiklerinizi görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca Google, dokunarak yazmayı tercih edenler için Apple Pencil ile Scribble entegrasyon çalışmalarını da sürdürüyor.

3. Google Chrome ile Güvendesiniz

Chrome bilgilerinizi güvende tutarak web üzerinde rahat bir şekilde gezinmenizi sağlıyor. Yerleşik parola yöneticisi benzersiz parolalar üreterek, onları güvenli bir şekilde saklar. Ayrıca yakın bir zamanda ek koruma katmanı olarak, şifrelerinizi doldururken parmak izinizi kullanabileceksiniz.

4. Bütün Aramalarınız Google’da

Chrome, temelde Google Arama motoruna bağlı olarak oluşturulmuştur. Böylece siz yazarken görüntülenen kişiselleştirilmiş arama sonuçları ile çok daha hızlı yanıtlar alabilirsiniz. Aynı zamanda webdeki gezinmelerinize bağlı olarak Chrome keşfet bölümü sizlere özel, ilgi alanlarınıza göre seçilmiş makaleler, hikayeler ve bloglar sunuyor.

KAYNAK: 4 reasons to set Chrome as your default browser on iOS

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu