IOS

Spotify Widget iOS 14’te

iOS 14 güncellemesindeki en büyük değişikliklerden biri olan widget kullanımını çeşitleri uygulamalar beta sürümlerinde test etmeye başladı. Bu uygulamalardan bir tanesi de dünya genelinde bir hayli yüksek kullanıcıya sahip olan Spotify. Çevrimiçi müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify’ın üzerinde çalıştığı widgetların tasarımları küçük ve orta boy şeklinde olduğunu görülüyor.

Spotify Widget test denemesini beta sürümünün TestFlight kullanıcıları üzerinde deniyor. iOS 14 ile kullanıma sunulan Apple Music uygulamasının widgetları ile Spotify’ın üzerinde çalıştığı widgetlar benzerlik gösteriyor.

Spotify Widget
Spotify Widget Test Ediyor

Spotify Widget Nasıl Olacak?

TestFlight kullanıcılarına sunulmuş olan Spotify Widget ekran görüntülerinden yola çıkarak, tasarım aşamasında olan widgetlarda müzik içeriğine dair herhangi bir bilgi olmadığı görülüyor. Ayrıca tasarım konusunda da farklı boyut seçenekleri olmasına rağmen büyük boy bir widget tasarımına dair herhangi bir görsel paylaşım ortaya çıkmış durumda değil. Ayrıca ortaya çıkan paylaşımlara göre widgetlarda şarkıları oynatma, durdurma veya geçme gibi kontrol özelliklerinin olduğu araçlar bulunmayacak görünüyor. Çünkü aktarılan bilgilere göre iOS 14 ile gelen widgetlar için sadece salt okunur bilgilere yer verilmesine izin veriliyor.

Spotify geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir güncelleme ile şarkı sözleri ile arama yapmaya olanak sağlamıştı. Ayrıca Spotify, iOS 14 ile kullanıma sunulan büyük değişikliklerden biri olan widget seçeneğinden faydalanacak uygulamalar arasına kendisini ekleyeceğinin haberini de vermiş bulundu.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu