GüncelIOS

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’a Veda

İphone 12 ve İphone 12 Pro Max telefon modellerinin, telefon piyasasına sürümü öncesinde, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max telefon modellerinin satışı kaldırılırken iPhone 11’in satışına devam edildiği öğrenildi. Apple firmasının iPhone 12 serisini lanse etmesinin ardından iPhone 11 telefonları için indirim beklendiği görülmüştü. Apple firması bu beklentileri karşılıksız bırakmayarak fiyatlarda indirime girdi.

iPhone 11 Pro ve Pro Max Satış Piyasasından Kaldırıldı
Apple’de Şaşırtan Karar

iPhone 11 Pro ve Pro Max Satış Piyasasından Kaldırıldı

Apple firması, yeni çıkardığı bir ürünün satışının önünü keseceğini düşündüğü bir önceki dönemin ürünlerini, satış piyasasından kaldırması ile bilinmesinin yanı sıra bu konuda da acımasız göründüğü aşikâr. Piyasada bir hayli yeni olan ve piyasaya çıkmasının ardından 1 yıl bile geçmeyen iPhone 11 Pro ve Max Apple firmasının bu acımasızlığından kendi payına düşeni aldı.

Apple’ın bu modelleri, kamera özellikleri açısından geçen senenin en önde gelen telefonları arasında başı çekiyordu. Bundan dolayı, iPhone 12 telefonlarının çıkışı sonrasında iPhone severler arasında bu modellere yönelmek isteyenler de vardı. Aynı zamanda iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin satışını da etkileyeceğini düşünerek, bu kararın alındığı ifade ediliyor. Apple Store mağazalarında artık bu modeller yer almayacak.

Apple iPhone 11 Pro’ya ve iPhone 11 Pro Max’a Veda
Apple Geçen Sene Çıkan Modelleri Satıştan Kaldırdı..

Fakat piyasaya baktığımızda, fazla sayıda iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max telefonlarını bulmak mümkün. Söz konusu Modellerin telefonlarını satış piyasasından kaldırılmasına rağmen bu telefonları birçok perakende mağazasında bulabilirsiniz. Fakat bu telefonlar, yavaş yavaş azaldıkça mevcut fiyatlarının azalmaması ya da yükselmesi gibi durumla da karşılaşma ihtimalimiz vardır. Öte yandan iPhone Xr, iPhone SE ve iPhone 11 modellerinin fiyatları az da olsa indirime girmiş, uygun fiyata iPhone arayanların bu modellere bakmasında fayda olacaktır.

IOS dünyasındaki son gelişmeleri öğrenmek için hemen tıklayın.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu