Güncel

iPhone 12 Mini Satışları Çok Düşük

Apple iPhone 12 modelleri için gerçekleştirilen lansmanda şirket tarihinde bir ilke imza atarak aynı anda 4 farklı iPhone modeli tanıttı.  iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max Apple’ın kullanıcılar için tanıttığı yeni modeller oldu. Apple’ın bu kadar fazla seçenek sunması telefon almak isteyenler için güzel bir haber gibi dursa da satış raporları aynı düşüncede değil. Zira iPhone 12 Mini satışları çok düşük.

iPhone 12 Mini Satışları Çok Düşük
iPhone 12 Mini Satışları Çok Düşük

Bunun temel nedeni de akıllı telefonlardaki ekran/gövde oranının yüzde 90’lara çıkması ile birlikte insanların daha büyük telefonlara ihtiyaç duymaya başlaması olarak görülüyor. Counterpoint Research’ın paylaştığı verilere göre 2018 yılında satılan iki telefondan biri 6 inç veya daha büyük bir ekrana sahip iken şu an bu oran yüzde 90’a çıkmış durumda.

iPhone 12 Mini Satışları Genel Satışın Sadece Yüzde 5’i Kadar Arttı.

iPhone12 satışları bütün iPhone 12 serisinin yalnızca yüzde 5’ini oluşturabildi. Durum böyle olunca da iPhone 12 mini, şirket için tam bir hayal kırıklığı olarak kaldı.

Bu günlerde akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Akıllı telefonlar sayesinde iletişim kurabiliyor, fotoğraf çekebiliyor, alışveriş yapabiliyoruz. Tabi bütün bu işleri yaparken kullandığımız cihazın ekranının büyük olması çok büyük bir avantaj sağlıyor. iPhone 12 mini’nin bu kadar az satılmasının nedeni de tam olarak insanlara bu avantajı sağlayamaması.

Tabi ki herkes büyük bir telefon kullanmak istemeyebilir. Fakat açıklanan rakamlar bu tür insanların artık azınlıkta kaldığını gösteriyor. Apple’ın iPhone 13 için nasıl bir yol izleyeceğini hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu