IOSGüncel

iPhone 12 Pro Max En İyi Ekrana Sahip Telefon Seçildi

Akıllı telefon modellerinin ekranlarını karşılaştıran DisplayMate, şuan da piyasada bulunan en dayanaklı ve sağlam ekranı bulunan akıllı telefon modelini açıkladı. DisplayMate sözlerinde iPhone 12 Pro Max modelinin ekranının yüksek kontrast oranı, düşük yansıtma oranı ve renk doygunluğu ile en iyi akıllı telefon olduğunu söyledi. Yapılan analiz raporuna göre iPhone 12 Pro Max modelinin ekranı, iPhone 11 Pro Max modeline göre yüzde 10’a kadar daha verimli çalışıyor. 

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro Max

6.7 inç ekran büyüklüğüne sahip olan modelde 2.778 x 1.284 çözünürlük sunuyor. Ayrıca Super Retina XDR OLED ekran ile beraber gelen iPhone 12 Pro Max modeli, 1.200 netlik parlaklığa çok rahat ulaşabiliyor. Üstelik iPhone 12 Pro Max modelinin bu ekranı Dolby Vision ve True Tone destekliyor. 

iPhone 12 Pro Max Haricinde iPhone 12 Tamir Ücretleri Belli Oldu

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre garanti dışındaki iPhone 12 serisinin ekranları 279 dolar fiyat bedeli ile değiştirilecek. iPhone 11 Pro modelinde bu ekran değişim ücreti değişmezken iPhone 11 modelinde ise bu ekran değişim ücreti ise 199 dolar olacağı söylenmişti. Apple’ın iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin ekran onarım ücretlerinin bu denli fazla olmasının sebebi ise OLED ekran bulunması ve Ceramic Shield denilen koruma olduğu düşünülüyor. 

Apple’ın yeni iPhone 12 modelleri bilindiği gibi Ceramic Shield isimli bir koruma ile birlikte geliyor. Yeni nesil iPhone modelleri, bu yeni koruma ile çok daha sağlam, dayanıklı ve darbelere karşı çok daha korumalı hale geliyor. Apple’ın açıklamasına göre iPhone 12 ailesi düşmelere karşı 4 dayanıklılık sunan bu ekranın değişimi de önceki modellere göre daha pahalı bir ücretle değiştirilebiliyor. iPhone 12 modeline sahip olan kullanıcıların garanti dışında telefonlarının arkalarıyla ilgili yaşadıkları problemde iPhone 12’de 449 dolar, iPhone 12 Pro’da ise 549 dolar ödediklerinde telefonun sorunu kalmıyor.

Daha çok iPhone haberleri ile ilgili bilgi almak için Teknotomy IOS sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu