Güncel

iPhone 12 Satışları Rekor Kırıyor!

iPhone 12, iPhone 11’in aksina iki aydan daha kısa bir sürede 100 milyon adet satarak iPhone 6 ile aynı popülerlik seviyesine ulaştı. iPhone 6’nın bu kadar popüler olmasının bir nedeni, değişen form faktörü ve bir dizi başka yeni özellik nedeniyle önceki modellerden büyük bir değişiklik olmasıydı.

iPhone 12
iPhone 12 Satışları Rekora Gidiyor

iPhone 12 Neden Bu Kadar Başarılı Satışlara Ulaştı?

iPhone 12‘nin başarısının nedeni de benzer olabilir. Bunun bir yönü, 5G yeteneğinin eklenmesi olacaktır, çünkü bunun, kullanıcıların şu anda dünyada mevcut olan mobil internetin daha hızlı sürümünden yararlanmalarını sağlama potansiyeline sahip olabilecek türden bir şey olduğu gerçeğidir. iPhone 12, şirketin iPhone 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez Apple için başka bir süper döngü ile sonuçlanabilir.

Bu iPhone’da görülen gerçekten ilginç bir başka eğilim de, Pro Max sürümünün iPhone 11’de olduğundan çok daha sık benimsenmesidir. Bu, kullanıcıların telefonun daha yüksek bir sürümünü kullanmaya istekli olduklarını gösterir. özellikler onlara biraz daha çekici gelebilir. Bu, gelecekte daha yüksek kaliteli iPhone modellerine olan talebin potansiyel olarak arttığını gösteriyor ve bu, gerçekten uzun bir süre tek bir telefon modeline bağlı kaldıktan sonra ürün tekliflerini çeşitlendirmeye çalışan bir şirket için iyiye işaret. Görünüşe göre Tim Cook’un bu konudaki deneyi meyvesini verdi ve Apple’ın çeşitli bütçe seviyeleri için daha geniş bir telefon yelpazesi sunmasına neden oldu.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu