IOS

iPhone 12’nin Ekran Değişim Ücreti Belli Oldu

Apple yeni akıllı telefon serisi olan iPhone 12’yi geçen hafta yaptığı canlı yayın ile açıklamıştı. iPhone 12 ile iPhone 12 Pro seçili ürün marketlerinde ön siparişe alındı. iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max’in ön siparişleri ise daha sonra başlayacak. Fakat daha fiziki olarak satışa başlamayan iPhone 12’nin ekran değişim ücreti belli oldu.

iPhone 12
iPhone 12

iPhone 12 Pro ile iPhone 11 Pro’nun Ekranı Aynı Fiyata Değişebiliyor

iPhone 12 serisinin şu an da ülkemizde satışı bulunmuyor. Bu sebeple sadece Amerika’da ki iPhone 12’nin ekran değişim ücretini biliyoruz. Apple tarafından yayınlanan destek sayfasındaki bilgilere göre iPhone 12’nin ekran değişim ücreti Amerika’da 279 dolar. Peki iPhone 12’nin ekran değişim ücreti ile iPhone 11’ini karşılaştırdığımız zaman karşımıza ne çıkıyor?

Apple’ın sitesinde bulunan destek sayfasına göre iPhone 11 Pro’nun da ekran değişim ücretinin aynı olduğunu görüyoruz. Yani Apple, iPhone 11 Pro’dan iPhone 12 Pro’ya geçerken ekranı büyütmesine rağmen ekran değişim ücretini değiştirmemiş durumda. Bununla birlikte iPhone 12’nin ekran değişim ücreti, iPhone 11’e göre arttırılmış durumda. Bunun sebebi ise ekranın LCD ekran yerine OLED ekran yapılmış olması

iPhone'nin Ekran Değişim Ücreti
Ekran Değişim Ücret tablosu

iPhone 12 Pro’nun Ekran Değişim Ücretinin En Az 2500 TL Olması Bekleniyor

iPhone 12 ailesi ülkemizde satışa sunulmadığı için iPhone 12 Pro’nun ekran değişim ücreti kesin değil. Fakat satıcılar iPhone 11 serisinin ekran değişim ücretini baz alarak iPhone 12’nin ekran değişim ücretini tahmin ediyor.

Apple Türkiye’nin destek bölümünü ziyaret ettiğinizde iPhone 11 Pro’nun ekran değişim ücretinin 2509 TL olduğu görebilirsiniz. Dolayısıyla Apple’ın gümrük vergisi, kur değişimi ve yeni bir zam yapmaması durumunda iPhone 12 Pro’nun ekran değişim ücretinin 2509 TL olacağını söylemek mümkün.    

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu