IOSGüncel

Iphone 13 Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Apple’ın daha iphone 12 modelleri tanıtılmamışken IPhone 13 modelleri ile ilgili bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre Apple’ın 2021 yılında duyurusunu gerçekleştireceği iPhone 13 ailesi dört farklı modelden oluşacak.

iPhone 13
iPhone 13

Aktarılan bilgilere göre iPhone 13 ailesi 5.42 inç ve 6.06 inç ekrana sahip iki modelin yanında 6.67 inç ekran boyutuna bir ürünün daha olacağı aktarılıyor. Bu iPhone modellerinin iPhone 13 Pro modelleri olacağı bekleniyor. Ortak olarak 120 Hz ekran yenileme hızına sahip OLED ekranlar ile birlikte gelecek olan iPhone 13 modellerinden Pro ve Pro Max modelleri, arkasında üçlü kamera kurulumu ile birlikte gelecek. Normal iPhone 13 modellerinin ise çift kamera kurulumu ile birlikte geleceği ifade ediliyor.

Ekran panellerini farklı firmalardan tedarik edeceği iddia edilen Apple’ın iPhone 13 modellerinde de çentikli ekran tasarımını sürdüreceği söyleniyor. Kaynaklara göre Apple iPhone 13 modellerinde de çentiklerinde Face ID kamera kurulumunu taşıyacak. Çentiklerin ise 2022 yılında duyurusunun gerçekleştirileceği iPhone 14 modelleri ile kalkması bekleniyor. Apple ayrıca 2021 yılında 6.06 inç büyüklüğünde iPhone SE 3 modeli ile de karşımıza çıkabilir. Apple’ın bu yeni iPhone SE modelinin ekranının ise LCD bir panelden oluşturulacağı aktarılan haberler arasında.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu