Güncel

iPhone 13’ün Ne Zaman Çıkacağı Belli Mi?

iPhone 12’nin satışa çıkmasından bu yana sadece birkaç ay geçti. Ancak Apple şimdiden bir sonraki akıllı telefonu olacak iPhone 13’ün ne zaman çıkacağına odaklanmaya başladı. Analist Ming-Chi Kuo yeni Apple telefonunun iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max şeklinde dört faklı modelini görmeyi beklediklerini söyledi.

iphone 13ün ne zaman çıkacağı belli
Geçmişteki iPhoneların Gösterim ve Tanıtım Tarihlerine Göre Bir Tahminde Bulunmak Mümkün

Pandeminin dünyaya etkisi, geçtiğimiz yılda diğer şirketler gibi Apple’ın da olağan seyrini değiştirdi ve 2020 yılı üretim gecikmeleri nedeniyle sekiz yıl içinde yeni bir iPhone’un tanıtılmadığı ilk Eylül ayı oldu. Apple, henüz iPhone 13’ün ne zaman çıkacağına dair herhangi bir tarihte etkinlik planladığıyla ilgili bir ipucu vermedi. Fakat Apple’ın geçmiş etkinlikleri ile iPhone’ların gösterim ve tanıtım tarihlerini düşündüğümüzde, genel bir çıkış tarihi tahmininde bulunabiliriz.

iPhone 13’ün Ne Zaman Çıkacağına Dair Güçlü Tahminlerde Bulunmak Mümkün

Analist Ming-Chi Kuo, şirketin 2021 yılında her zamanki temposuna döneceğini tahmin ettiğini söylüyor. Eğer bu doğruysa, iPhone 13’ün ne zaman çıkacağı ile ilgili Eylül ayı içinde bir tahminde bulunmak yanlış olmaz. Elektronik devi şirket, tanıtım etkinliklerini genellikle Salı veya Çarşamba günleri düzenliyor ve iPhone çıkış tarihleri, genellikle Apple’ın yeni cihazlarını duyurmasından yaklaşık bir buçuk hafta sonra belirleniyor.

Yeni iPhone’lar ise genellikle Eylül ayının üçüncü haftasında, bir Cuma günü piyasaya sürülüyor. CNET tarafından yapılan Apple’ın etkinlik çizelgesi araştırmasına göre iPhone 13’ün ne zaman çıkacağına dair tahminler yapılıyor. Buna göre tanıtım tarihi 8 Eylül Çarşamba, piyasaya sürülme tarihi de 17 Eylül Cuma olarak düşünülüyor. Elbette Apple resmi bir duyuru yapana kadar bundan emin olamayız ama ihtimalin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu