IOS

Gözden Kaçan 5 iPhone 12 Özelliği

Ülkemizde güncel fiyatı ile gündemden düşmeyen iPhone 12 serisi geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleşti. Tanıtımda pek çok bilgi veriliyor olsa da gözünüzden kaçırmış olabileceğiniz bilgilerin yer aldığı yazımızda 5 ilginç iPhone 12 özelliğini öğrenebilirsiniz.

Seride fiyat olarak en uygun olandan ‘premium’ modele kadar iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, ve iPhone 12 Pro Max olarak 4 farklı telefon bulunuyor. Şık tasarıma sahi yeni ürünler özellikleri ile Apple kullanıcılarını mutlu ediyor. Apple tanıtımlarını takip eden sevenlerinin bildiği gibi tanıtımlar da ürünün tüm özellikleri ifade edilmiyor. iPhone 12 tanıtımında bu gelenek bozulmadı.

Apple, iPhone serisinin tanıtımında daha çok tasarımı iyileştirmesi ve 5G desteği hakkında bilgiler verdi. Gözden kaçırmış olabileceğiniz bu 5 özellik FaceTime’ dan veri kullanımına kadar pek çok yerde karşınıza çıkabilecek mahiyette. Söz konusu özellikler ile iPhone 12 ailesini daha akıllı telefon olma yönünde bayağı mesafe kat etmesini sağlamış görünüyor. Gelin bu özelliklere birlikte bakalım.

iphone 12 özellikler
iphone 12 özellikler

5-) Daha Kaliteli FaceTime Görüşmeleri

Apple tanıtımda 5G desteği hakkında birçok bilgi verdi. Ancak bu özellik hakkında tanıtımda yer vermemiş olsa da 1080p ile FaceTime görüşmelerini yapabiliyor. Sadece veri kullanımı ile değil Wi-Fi ile de bu özellik kullanılabiliyor.

4-) İnternet ve Batarya Kullanımını Optimize Ediyor

iPhone 12 serisinde bulunan Akıllı Veri Modu ile yüksek internet hızı gerektiren işlemler de 5G bağlantısını kullanabiliyor. Web ya da sosyal medya için LTE bağlantısını tercih ederek internet veri tüketiminizi azaltabiliyorsunuz. İsterseniz hep LTE ya da 5G bağlantılarını da seçebiliyorsunuz. Bu saye de hem internet hem de bataryanızı optimize etme imkanına sahip oluyorsunuz.

3-) Gece Moduyla Selfie Keyfi Sunuyor

Serinin sahip olduğu A14 Bionic işlemcide yer alan Görüntü Sinyali İşlemcisi (ISP) ile arka kamerayı kullanarak gece moduyla çektiğiniz fotoğraflar, ön kameraya da geliyor. Az ışığa sahip kafe, konser gibi ortamlarda daha iyi selfie deneyimi sunuyor.

IPhone 12 Tanıtımında Fark Edilmeyen 5 Özellik
IPhone 12 Tanıtımında Fark Edilmeyen 5 Özellik

2-) iPhone 12 de Yer Alan Deep Fusuion HDR 3 ve Dolby Vision HDR ile Sosyal Medyada Daha Güçlüsünüz

Deep Fusuion HDR, birden fazla selfie çekebiliyor, aralarında en iyilerini birleştiriyor ve daha iyi fotoğraflar sunuyor. Video çekerken ise daha doğal bir ışık sunuyor. Bu sayede daha doğal videolar üretebilirsiniz. Aynı zamanda Dolby Vision HDR ile çektiğiniz fotoğrafları ve videoları editleyebiliyorsunuz.

1-) Daha Küçük Gövde ile Aynı Ekran Boyutunda

Serinin dikkat çeken iPhone 12 ve Pro modelleri iPhone 11 ile aynı ekran boyutuna sahip. Ancak yeni modeller tasarımı harikası olarak yüzde 11 daha ince, kullanıcı odaklı olarak ise yüzde 15 daha küçük. Daha ağır olacağı düşünülüyor olsa da yüzde 16 daha hafif olmasıyla da kullanıcıların tek elle kullanımını kolaylaştırıyor.

Apple ürünlerinin güncel haberlerini takip etmek istiyorsanız Teknotomy sayfasını takip edebilirsiniz

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu