Android

IQOO 7 Satışları Durdurulamadı

Tanıtılmadan birkaç gün önce ortaya çıkan ve AnTuTu puanıyla dikkatleri üzerine çeken IQOO 7, satış rakamları ile tekrardan gündeme geldi. Akıllı telefon, özellikleri ve fiyatı ile yapmış olduğu rekabetçi profilini, satış istatistikleri ile birlikte destekledi.

IQOO 7, 30 Milyon’dan Fazla Sattı

Vivo’nun alt markası olarak bilinen IQOO firması, yeni telefonu ile birlikte bütün dikkatleri üzerine topladı. Geçtiğimiz hafta raflarda yerini alan cihaz, 30 milyon adetten fazla sattı.

Akıllı telefon için açıklanmış olan satış rakamı, sadece bir hafta gibi kısa bir süreyi kapsıyor. Bir haftada 30 milyon satış istatistiğine ulaşan telefon, kullanıcıların karşısına 585 dolar fiyat etiketi ile çıktı.

Vivo'nun Alt Markası Olarak Tanıtılan ve Geçen Hafta Antutu Skoru İle Öne Çıkan IQOO 7'nin Satışları Durdurulamadı
Vivo’nun Alt Markası Olarak Tanıtılan ve Geçen Hafta Antutu Skoru İle Öne Çıkan IQOO 7’nin Satışları Durdurulamadı

IQOO 7 Özellikleri ile de Dikkat Çekiyor

IQOO 7’nin en dikkat çeken noktası ise donanım kısmı oldu. Telefon, Qualcomm’un amiral gemisi olan Snapdragon 888’den gücünü alacak. 8 GB ve 12 GB RAM seçeneği ile birlikte kullanıcılarına karşısına gelen telefon, 128 GB ve 256 GB depolama desteğine sahip olacak.

Donanım özelliklerine ek olarak akıllı telefonun AnTuTu’dan almış olduğu 752.935 puan sızdırılmıştı ve böylelikle telefon Xiaomi Mi 11’i gerisinde bırakmıştı.

Cihazın arka kısmında ise üçlü bir kamera dizilimi yer alıyor. OIS destekli 48 MP ana kameraya; 13 MP ultra geniş açı ve 13 MP telefoto lens eşlik etmiş durumda. Telefonun bataryası 4.000 mAh olarak duyurulurken, 120W hızlı şarja sahip.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu