Oyun

It Takes Two Satışları Paylaşıldı

EA tarafından yayınlanan ve başta o kadar olumsuz yorum alsa da It Takes Two satışlarıyla oldukça şaşırttı. Oyun dünyasına gelmeden önce sadece co-op oynamayı destekleyen oyun, oyuncular tarafından oldukça fazla eleştiri yağmuruna tutuldu. Fakat sonradan vermiş olduğu oyun zevkiyle birlikte olumsuz yorumları olumlu tarafa çekmeyi başardı

Kendine has mekanikleriyle ve grafikleriyle oyunculara kendini sevdiren oyun, Steam’in çok satanlar listesine oturmayı başardı. Çok satanlar listesine oturduktan sonra geliştirici ekipten herkesi şok eden açıklama geldi. Hazelight Studios’ın en hızlı satan oyunu olarak zirveye çıkan oyun 1 ayda 1 milyon kopya sattı

Oyun Dünyasına co-op Oynanma Şekliyle Gelen It Takes Two Satışlarıyla Oldukça Şaşırttı
Oyun Dünyasına co-op Oynanma Şekliyle Gelen It Takes Two Satışlarıyla Oldukça Şaşırttı

Oyuncuların sadece bir kopya olarak birden fazla kişiyle oynamasına izin veren oyun, zorlukla da olsa ticari bir başarı elde etti. 

It Takes Two Satışları 1 Milyonu Buldu

Elde etmiş olduğu başarıyla oyunculara teşekkürlerini Twitter üzerinden sunan şirket yaptığı açıklamayla “Wow!!!. Az önce oyunumuzun 1 milyondan fazla olacak şekilde kopya sattığını öğrendik. Bizlere göstermiş olduğunuz tüm sevgi ve ilginiz için hepinize teşekkür ederiz. Bu bizim için çok değerliydi” ifadelerini kullandı.

Durumla alakalı olarak bir diğer açıklamaysa oyunun yönetmeni ve stüdyonun başında olan isim Josef Forel tarafından geldi. Yaptığı açıklamada “Bu durum bizlere gösteriyor ki oyuncular da eşli oynanma mekaniklerine sahip oyun istiyor. Bütün herkese teşekkürlerimi sunarım. Umarım kısa süreçte It Takes Two gibi oyunlar görürüz” cümlelerini söyledi. 

Yakalamış olduğu başarıyla birlikte şirket yeni ve farklı türde olan yapımları devam edecek gibi duruyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu