fbpx
Güncel

İtalya’da Tiktok Yasaklandı

İtalya’da Tiktok yasaklandı. Bu yasaklanma geçici olduğu biliniyor. Tiktok yasaklanan ülkeler arasında artık İtalya’da yer alıyor. İtalya’da Tiktok neden yasaklandı?

İtalya’da yaşayan genç bir kız gördüğü challenge katılmak istedi. Challange kendini bayıltma numarasıydı. Genç kız çocuk ilk başlarda nasıl yapacağını bilemediği için ev de kendini bayıltmak için eşya aramaya başlamış. Ebeveynleri genç kızın hareketlerini anlamamış. Daha önce de aynı olay Amerika’da gerçekleşti. Amerika’da genç kız sihirbazlık numarasını denerken az kalsın hayatını kaybediyordu

İtalya'da Tiktok Yasaklandı
İtalya’da Tiktok Yasaklandı

Daha sonra genç kız kemeri boynuna bağlayıp kemeri sıkmış. Daha sonra nefes alamayan genç kız aniden rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan genç kız geçen hafta beyin ölümü gerçekleşti.

Ailesi genç kızın video izlediğini ve dans ettiğini biliyorduk. Tam anlamıyla nasıl video çektiğini bilmiyorduk. İtalya Hükümeti yaşananlardan dolayı yaşı doğrulanmamış kişilerin Tiktok’a girmesini geçici süre yasakladı.

İtalya’da Tiktok Yasaklandı Peki Bu Yasak Ne Kadar Sürecek

İtalya konu hakkında soruşturma başlattı. O zaman kadar yaşı doğrulanmamış Tiktok kullanıcıları 15 Şubat tarihine kadar uygulamaya giremiyor. Tiktok yaşanan olaylardan sonra açıklamalarda bulundu. İçerikte genç kızı teşvik edecek bir bulgu bulunmuyor.

İtalya'da Tiktok Yasaklandı Peki Ne Zamana Kadar
İtalya’da Tiktok Yasaklandı Peki Ne Zamana Kadar

Tiktok kullanıcılarını etkileyecek içerikleri önlüyoruz. Şiddet ya da diğer kötü davranışları içerin videolar ya da bu videoları yükselten içerikleri yayından kaldırıyoruz. Challange’de genç kızı etkileyecek ya da onu bunu yaptırmaya sebep olacak hiç bir bulgu yer almıyor. Soruşturma başlatan İtalya Hükümetine elimizden geleni yapmak istiyoruz.

Ülkemizde de Tiktok çok tartışılıyor. Özellikle bazı ünlüler bu platformun çok tehlikeli olduğunu söylüyor. Diğer ünlülerse Tiktok hesabı açıp video paylaşıyor. Dünyaca ünlü futbolcular, yıldız şarkıcılar ve siyasiler bu uygulamayı kullanmaya başladı. Okan Bayülgen geçtiğimiz hafta Tiktok kullanan gençler hakkında açıklamalar yaptı. Sizce Okan Bayülgen haklı mı?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?