Güncel

iTest ile iPhone Telefonunuzda Samsung Galaxy Deneyimi Yaşayın

Samsung, iPhone müşterilerini kazanmanın yeni yollarını aramaya devam ediyor. Akıllı telefon üreticisi “iTest” adında yeni bir web sitesi duyurdu. iPhone kullanıcılarının Android sitemini deneyimleyebileceği bu web uygulaması aracılığıyla tüketicilerin “biraz Samsung’un tadına bakmalarına” imkân tanıyor. iTest web sitesini ziyaret ettiğinizde, web uygulamasını iPhone telefonunuzun ana ekranına eklemenizi istiyor. Bunu yaptıktan sonra, tıpkı herhangi bir uygulamada olduğu gibi, başlatarak Android ara yüzüyle biraz zaman geçirebiliyorsunuz.

itest samsung galaxy surface on iphone
iTest İle iOS Cihazınızda Android’i Deneyimleyebilirsiniz

Akıllı telefon üreticisi sunduğu bu hizmetin deneyimini şöyle açıklıyor: “Samsung deneyimini telefonları değiştirmeden biraz tatmak üzeresiniz. Her fonksiyonu kopyalayamayız, fakat diğer tarafa geçmenin göz korkutucu bir şey olmadığını hemen görmelisiniz.”

Bu oldukça etkileyici hizmet, iPhone telefonunuz üzerinde çalışan bir web uygulaması aracılığıyla Android ve Galaxy deneyimini cihazınıza kopyalamada iyi bir iş çıkarıyor. iTest web uygulamasıyla Galaxy Store’a göz atmak, temaları değiştirmek, Samsung Kamera uygulamasını keşfetmek ve daha fazlası olmak üzere epey bir şey yapabiliyorsunuz. Üstelik Galaxy Store’da bulunan banner resmi, Apple’ın uygulama mağazasından kaldırdığı Fortnite’ı tanıtıyor.

iTest İle Birçok Galaxy Ürünü Hakkında Fikir Edinebilirsiniz

iPhone’unuzda iTest uygulamasını kullanırken, arkadaşlarınızla iletişim kurabilmeniz için simüle edilmiş çeşitli metin bildirimleri ve telefon çağrıları almayı da deneyebiliyorsunuz. Doğal olarak Samsung bunu Galaxy Buds Pro, Galaxy Watch3 ve Galaxy Buds Live gibi diğer Galaxy ürünlerini tanıtmak için de bir fırsat olarak kullanıyor. Simülasyon hizmeti genel olarak etkileyici olsa da, elbette sınırlamaları bulunuyor.

Uygulamaların çoğunda yalnızca açılış ekranlarına bakmanıza izin veriliyor ve web uygulamalarında da teknik sınırlamalar bulunuyor. Örneğin, “popüler uygulamalar” klasörünü açmaya çalışırsanız Samsung; “Merak etmeyin, burada sevdiğiniz tüm uygulamalar mevcut. Dürüst olalım, bunların çoğu Google ürünü ve biz bu adamlarla iyi arkadaşız.” diyor. İlk olarak MacRumors tarafından tespit edilen bu deneyim şu anda yalnızca Yeni Zelanda’da kullanıma sunuluyor ama bu linkteki web sitesine dünyanın her yerinden erişilebiliyorsunuz.

Samsung’un iTest deneyimini, er ya da geç dünya çapında bir pazarlama kampanyasına dönüştürmesi bekleniyor. Teknoloji şirketinin bu hamlesi, Ocak ayında Apple’ın iPhone 12 serisinin, kullanıcıların Android’den iPhone’a geçişini artırdığını söylemesinden sonra geldi. Bunu göz önünde bulundurunca neden iPhone telefonları Galaxy cihazlarına dönüştürme girişimine yönelik bir hizmet sunduğu anlaşıyor. Şimdiden birçok akıllı telefon kullanıcısı bu deneyimi çok zekice ve yararlı bulduğunu söylüyor.

Kaynak
Samsung launches ‘iTest,’ a new web app for turning your iPhone into a Galaxy device

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu