K-Pop

ITZY İngilizce Albüm Çıkarıyor

K-pop dünyasının sevilen isimlerinden biri olan ITZY ingilizce albüm çıkaracağını duyurdu. ITZY 22 Ocak 2021’de albümün çıkacağını açıklayarak hayranlarını şaşırttı. Çıkacak olan albüm, ITZY’nin ilk ingilizce albümü olacak. Böylece grubun küresel hayran kitleleri ile daha yakından bağlantı kurma çabalarının karşılığını bulması bekleniyor. Yayınlanan teaser resmi  “COUNTDOWN LIVE” etkinliği ile de bağlantılı görünüyor. Geri sayım, albümün çıkış tarihi olan 22 Ocak KST 13.00’da Naver Now tarafından yapılacak.

ITZY ingilizce albüm için yayınladığı teaser posterinde şarkı listesini de yayınladı. Albüm hayranlar tarafından oldukça beğenilen “Not Shy, WANNABE, ICY ve DALLA DALLA” isimli parçalar da yer alıyor.

ITZY İngilizce Albüm Teaser
ITZY İngilizce Albüm Teaser

ITZY İngilizce Albüm Neden Çıkarıyor?

Grubun üçüncü mini albümünden “Not Shy” yabancı medyadan büyük övgü aldı. TIME dergisi, parçayı 2020’nin en iyi K-pop şarkıları listesine dahil etti. Ayrıca, Spotify, ITZY’nin “WANNABE” şarkısını yılın en iyi küresel yayınlanan K-pop parçası olarak belirledi. Grubun yerel ve uluslararası müzik listelerine hakimiyeti, onların dünya çapındaki hayranlarının gittikçe arttığını gösteriyor.

Kpop Dünyasının Sevilen İsmi ITZY
Kpop Dünyasının Sevilen İsmi ITZY

ITZY, ilk İngilizce albümüyle uluslararası hayranları cezbetmeyi planlıyor. Genellikle dördüncü nesil Hallyu dalgasına liderlik eden kız gruplarından biri olarak adlandırılan ITZY’nin rakipsiz konseptleri ve performans yetenekleri her zaman etkileyici oluyor. Ayrıca grup, 2020 SBS Gayo Daejeon’da hayranlarıyla Noel’i kutladı. Heyecan verici bir dans tanıtımı ve “Not Shy” i gerçekleştiren ITZY, etkileyici sahneleriyle izleyicileri heyecanlandırdı.

K-pop dünyası ile ilgili gelişmeleri takip etmek için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu