K-Pop

IU, LILAC Albümünde En Çok Hangi Şarkıyı Sevdiğini Açıkladı

IU 25 Mart tarihinde 5. tam albümü LILAC’ı çıkardı ve hayranları tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Asıl adı Lee Ji-eun olan IU, bu albümün kendisinin 20’li yaşlarına benzediği ve 30’larına girmeden önceki son veda olması nedeniyle kendisi için oldukça özel olduğunu sık sık dile getirdi.

lilac albümü epilogue iu
IU Albümdeki En Sevdiği Şarkıyı Seslendirirken

Genç sanatçının yoğun çalışmalarının sonucu olması ve albümle aralarındaki özel bağ nedeniyle, albümdeki sözlerin hepsi çok güzel ve anlamlı olacak şekilde yazıldı. Kendisinin son YouTube videosunda LILAC albümündeki en iyi dizenin hangisi olduğunu ve böyle düşünmesinin nedenini açıkladı. Ayrıca albümdeki şarkılardan en çok hangisini sevdiğini söyledi.

LILAC Albümünde “Epilogue” Şarkısının Özel Bir Yeri Var

Soruyu cevaplamakta biraz zorlansa da, IU en sevdiği mısranın “Epilogue” şarkısından olduğunu açıkladı ve bu şarkının ön nakaratının ilk mısraının kendisi için çok anlamlı olduğunu dile getirdi. Bunun yanında şarkı sözlerini yazma sürecinden ve albümün son şarkısı olarak Epilogue’un nasıl mükemmel bir uyum sağladığını anlattı. Ayrıca Epilogue şarkısının albümdeki en sevdiği şarkı olabileceğini söyledi.

“Bu sözleri şarkı çıkmadan önce yazdım. Nesir olarak yazdım ve melodi çıktığında onu albümün son şarkısında kullanmak istedim. Böyle iyi olacağını düşündüm. Sözleri 30 dakika içinde yazdım. Sanırım LILAC albümündeki en sevdiğim şarkı bu. Elbette tüm şarkılarım benim için değerli ama bu şarkı gerçekten anlatmak istediğim mesajı veriyor. Bu yüzden Epilogue şarkısının gönlümde ayrı bir yeri var. Son şarkı olarak onun tüm albümümü temsil ettiğini söylemem gerek. Bu yüzden kendisi en sevdiğim şarkı oldu.” – IU

Adı “son söz” anlamına gelen albümdeki son şarkı, LILAC albümünün genel olarak anlatmak istediği mesajı özetliyor ve sanatçının hayranlarına iletmek istediği mesajı veriyor. Ayrıca genç şarkıcı yeni albümüyle Mart ayı marka itibar sıralamasında 4. Sıraya yükseldi. Cevabının ve açıklamasının ardından IU, izleyicileri için en sevdiği şarkı olan “Epilogue” şarkısını söyledi. Aşağıdan performansını izleyebilirsiniz.

Kaynak
IU Reveals Which Song She Cherishes The Most In Her Album “LILAC”

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu