Güncel

İzmir Depremi Herkesi Korkuttu

İzmir’de gece 3 sularında bir deprem oldu. AFAD Twitter’dan yaptığı açıklama ile önemli bir olayın yaşanmadığını söyledi. Twitter’dan yaptığı açıklamada geçmiş olsun dileklerini ileten AFAD, olumsuz bir çağrı almadıklarını da iletti.

AFAD’ın İzmir Depremi Hakkında Açıklaması

Daha önce 30 Ekim tarihinde yaşanan doğal afet sonucu birçok vatandaşımız hayatlarını kaybetmişti. Depremler için bir çok çözüm aranıyor. Doğal afetlerle ilgili birçok çözüm bulundu fakat insanların kendi tedbirlerini alması gerekiyor. Daha önce yaşanan doğal afetlerden dolayı Türkiye’de hizmet veren operatörlerin çaresiz kaldığını görmüştük. Bu yüzden deprem esnasında aynı problemin yaşanması durumunda kullanabileceğiniz uygulamalar bulunuyor.

AFAD Sosyal Medya’dan İzmir Depremi Hakkında Açıklama Yaptı

AFAD açıklamalarında fazla detaya girmese de İzmir halkının eve girip girmemesi konusunda endişeleri hala sürüyor. Deprem konusunda bilgilerin alındığı iki kurum şiddeti konusunda anlaşamadı. Kandilli Rasathanesi 4.7 büyüklüğünde deprem olduğunu açıklarken, AFAD 4.5 şiddetinde deprem olduğunu açıkladı.

İzmir Depremi Sonrası Atılan Twitler

İzmir Seferihisar merkezli depremin şiddeti tam olarak bilinmese de kısa süreliğine panik yaşandı. İzmir’de yaşayan kişiler daha detaylı açıklama bekliyor. Yaşanan sarsıntının artçı olup olmadığını bilinmiyor. İlerleyen saatler de daha şiddetli bir sarsıntı olup olmayacağı korkuyla bekleniyor.

Kandilli Rasathanesi İzmir Depremi Hakkında Açıklama Yaptı
Kandilli Rasathanesi İzmir Depremi Hakkında Açıklama Yaptı

Yaşanan sarsıntının gece geç saatlerinde olmasına rağmen Twitter’da gündem. Sadece Twitter’da değil İnstagram’da gündem olan deprem insanları endişelendiriyor. 30 Ekim tarihinde yaşanan sarsıntı da önce ufak artçılarla başlamıştı daha sonra 6.9 şiddetinde bir deprem olmuştu.

İzmir’e Depremi Önceden Tespit Edecek Sistem Kuruluyor

İzmir halkı 30 Ekim’de yaşanan depremden sonra ortaya çıkan depremi önceden tespit edecek sistemin çalışmadığını düşünüyor. İzmir halkı sistemin ne durumda olduğunu bilmiyor ve sistemin kurulup kurulmadığı hakkında açıklama yapılmadığını söylüyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu