fbpx
Güncel

Jeff Bezos İstifa Edeceğini Duyurdu

Dünyanın en yüksek cirolarına sahip olan Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, 2021 yılının ikinci yarısından sonra Amazon yönetim kurulu başkanlığından istifa ederek şirkette yeni bir pozisyona geçeceğini duyurdu. Şu anda Amazon Web Services (AWS) CEO’su olarak görev yapan Andy Jassy, bu görevi üstlenecek.

Değişikliği duyuran bir e-postada Jeff Bezos: “Amazon’un CEO’su olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor ve tüketiyor. Böyle bir sorumluluğunuz olduğunda, başka herhangi bir şeye dikkatinizi vermek zor oluyor. Yürütme Başkanı olarak Amazon ile meşgul olmaya devam edeceğim. Aynı zamanda 1. Gün Fonu, Bezos Dünya Fonu, Blue Origins, The Washington Post ve diğer tutkularıma odaklanmam için gereken zamana ve enerjiye sahip olacağım.” ifadelerini kullandı.

Jeff Bezos İstifa Edecek
Jeff Bezos Amazon CEO’luğundan İstifa Edecek

Jeff Bezos Enerjisini Diğer Tutkularına Ayıracak

Jeff Bezos, 1994 yılında kendi garajında başladığı ve şu anda dünyanın en değerli şirketi olan Amazon‘u kurduğundan beri Amazon’un CEO’su olarak görev yaptı. Online bir kitapçıdan dünyanın en baskın teknoloji şirketlerinden biri haline gelen e-ticaret devine başkanlık etti. Bundan böyle Amazon’un yönetim kurulu başkanlığına geçerek yaklaşık 1,7 trilyon dolarlık şirketi yönetme işinden biraz daha uzaklaşacak.

“Hiç bu kadar enerjim olmadı ve aldığım karar emekli olmakla ilgili değil.” diyen Amazon CEO’su bundan sonra enerjisini ve dikkatini geçen yıl kurduğu 10 milyar dolarlık Bezos Dünya Fonu ve 2020’nin sonunda test uçuşlarına yeniden başlayan havacılık şirketi Blue Origins için harcayacak.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?