K-Pop

Jennie Solo’nun Koreografi Videosu 200 Milyon Görüntülenmeye Ulaştı

BLACKPINK’ten Jennie SOLO isimli 2018 hitinin YouTube platformu üzerinde 200 milyon görüntülenmeyi aştığı 17 Mart 2021 tarihinde duyuruldu. Göz kamaştırıcı şarkıcı, parçanın başarılı bir şekilde yayınlanmasından sadece 2 yıl ve 4 ay sonra olağanüstü başarıyı elde etti. Küresel müzik gücünü gösteren söz konusu video, YouTube platformunda en çok izlenen K-Pop solist dans videosu olmaya devam ediyor.

Jennie Solo
Jennie Solo

Jennie Solo ile elde ettiği başarı, yakın zamanda YouTube hesabı açan sevimli şarkıcı için adeta bir hediye oldu. Jennie’nin hesabı şimdiden 5 milyon 9 bin görüntülenme elde etti. Jennie’nin bu hesabı iki ay önce açtığı göz önüne alındığında, bu sayı oldukça büyük oluyor. Ek olarak büyüleyici şarkıcının tanıtım videosu 28 milyon 3 bin görüntülenmeye sahipken, THE SHOW vlog’u 12 milyon görüntülenmeye sahip bulunuyor.

Jennie Solo ile Sıcak ve Rekor Kırıcı Bir Solo Çıkış Yaptı

Kasım 2018’de yayınlanan Solo, Jennie’nin solist olarak ilk ikonik şarkısıdır. EDM, dans, pop ve hiphop türleri etrafında dönen parça, 24’ün yanı sıra Teddy Park tarafından yazılmış ve üretilmiştir. Parçanın anında favori olmasının ana nedeni buna bağlanıyor.

Jennie Solo ile acı bir ayrılıktan sonra özgürlük teması etrafında dönüyor. Akılda kalıcı sentezleri ve kancaları ile tanınan single, şarkıcıyı bir sanatçı olarak güçlü ve korkusuz tarafını serbest bırakarak inanılmaz derecede popüler hale getirdi. Muazzam ticari başarısını kanıtlayan parça, anında gerçek zamanlı Kore müzik listelerinde zirveye ulaştı. Özellikle Solo, Gaon’s Digital Chart’ta en üst sırada yer aldı ve arka arkaya 13 hafta boyunca ilk 10’da kaldı.

Jennie Solo

Şarkı ayrıca Billboard’un K-Pop Hot 100 listesine ve Billboard’un Japan Hot 100 listesine girdi. Jennie takdire şayan kariyer gelişimini gösterdi. Ayrıca Jennie, ilk şarkısıyla SBS Inkigayo’da arka arkaya üç galibiyet elde etti.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu