K-Pop

Jessi CAP-TEEN’de Kaybeden Yarışmacıya Tavsiyeler Verdi

CJ ENM ve Mnet’in CAP-TEEN’den bir klibi geçtiğimiz günlerde yayıldı. Yarışmanın sezonu Ocak ayında sona erdi. Solo rapçi ve şarkıcı Jessi, MONSTA X lideri Shownu, eski SISTAR üyesi Soyou ve şarkıcı Lee Seung Chul, CAP-TEEN’de jüri olarak görev yaptı. Jessi’nin ağlayan yarışmacıya söyledikleri yüzünden bu gösteriden bir klip viral oldu.

Jessi Cap-teen
Jessi Cap-teen

17 yaşındaki Jung Dain, müzik kariyeri için pratik yapmaya daha fazla odaklanabilmek amacıyla okulu bıraktı. P NATION’ın önceki stajyerlerinden biri olarak, en az birkaç kez tanıştığı Jessi’yi görme konusunda gergindi.  Herkes onunla yarışmacı arasında bir bağlantı olup olmadığını görmek için Jessi’ye baktı. Başlangıçta Jessi Jung Dain ile tanıştığını hatırlamadı ama yine de onu cesaretlendirdi. Jung Dain, Oh My Girl’ın “Dolphin” i söyleyip dans ettikten sonra, tüm jüri üyeleri seçmelere katılmasına izin verdi. Lee Seung Chul, özellikle derslerine daha fazla odaklanmasını söyledi. Aynı zamanda müziğe devam edebileceğini, ancak bunun için yaptığı çalışmaları ihmal etmemesi gerektiğini söyledi. Jessi’nin geri bildirim verme zamanı geldiğinde, Jung Dain’e çok fazla potansiyel sahip olduğunu, ancak sıkı rekabet nedeniyle şovda ilerleyemeyeceğini söyledi.

“Yeterli değildi. Biraz daha pratik yaparsan iyi olacaksın. Çok üzgünüm…”

-Jessi

Jüriler Jung Dain’in çıkarken gözyaşlarını tutmaya çalıştığını fark etti. Jessi hemen ayağa kalktı ve onu teselli etmeye gitti ve defalarca “Sorun değil” dedi. Jessi de başarısızlığa uğradı, bu da onu mücadele eden bir yarışmacıya iyi tavsiyeler verme konusunda  nitelikli hale getirdi.  

“Sorun değil. Bu son değil. Biraz daha pratik yap. Merak etme, bu son değil. Yapabilirsin tamam mı?”

Jung Dain’in debutunu merakla bekliyoruz. Acaba bu kadar sıkı çalışmasının karşılığını  alabilecek mi? Hep birlikte bekleyip görelim.

Kaynak
Jessi Gave Great Advice While Encouraging A Crying Contestant On “CAP-TEEN”

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu