K-Pop

Jessi Psy ile Tartıştığından Bahsetti

Jessi, 23 Mart’ta SBS radyo programı Choi Hwa Jung’s Power Time’da konuk olarak dinleyicileri selamladı. Katıldığı programda Jessi PSY ile aralarında geçen bir tartışmadan da bahsetti.

Jessi PSY
Radyo Programında Jessi PSY ile Tartıştıklarından Bahsetti

Jessi PSY ile İlgili Neler Söyledi?

O gün Jessi, “What Type of X” adlı geri dönüş parçasının aslında Refund Sisters için olduğunu açıkladı. Fakat daha sonra, Hyori unnie şarkının Jessi’ye daha uygun olduğu söyledi. Jessi “Psy oppa da aynı şekilde düşününce, onu dinledim ve bu şarkıyla çalışmaya başladım. Hyori unnie’ye çok minnettarım.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Jessi Psy ile çalışmaktan da bahsetti. “Psy oppa her zaman şarkıları dinliyor ve genelde çabuk vazgeçiyor. Ancak 2 ay sonra bile hala bu şarkıda ısrar ediyordu. Bunun onun gibi olduğunu düşünmemiştim ama Psy oppa o kadar emindi ki, insanlar bu şarkıyla benim farklı bir yanımı görebileceklerdi. Bu yüzden içgüdülerine güvendim. Fakat şahsen bu şarkı bana yabancı geldi.” diyerek şarkı ile ilgili düşüncelerini de belirtti.

Konuşmanın bu kısmında Jessi’ye yapımcı ve sanatçı olarak birlikte çalışırken Psy ile müzikle ilgili herhangi bir tartışmaya girip girmediği soruldu. Jessi, “Yapımcı ve başkan olmasına rağmen zihni daha çok bir sanatçı gibi çalışıyor. Başkalarının çalışmalarıma rötuş yapmasından hoşlanmıyorum, ama her şeyi durmadan rötuşlayacak bir tip. Bu sefer, ben sadece ona her şeyi yapması için güvendim. Psy oppa ile çalışalı yaklaşık 2 yıl oldu ve başlangıçta pek çok çelişkili görüş vardı. Zamanla, işe yaramasını öğrendik. Müzik için bazen tartıştığımız doğru, ama biz bunu ciddiye almıyoruz.” şeklinde cevap verdi.

K-pop dünyası ile ilgili daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

Kaynak
Jessi talks about arguing with Psy when working on music

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu