K-Pop

K-Pop Grubu Blackpink Dünyanın En İyisi!

K-Pop grubu Blackpink dünyanın en iyi grubu olmasından önce Jeremy Erlich’in dikkatini çekmesi için üç dakika otuz altı saniye yeterli oldu. Erlich, 2018 yılında Blackpink’in ilk çıkış şarkısı “DDU-DU DDU-DU” çıktığında Interscope Records’ta çalışıyordu. Şarkının yarısını anlamamasına rağmen, görsellerin inanılmaz iyi olduğunu, müziğin akılda kalıcı olduğunu dile getiren Erlich, YG Entertainment Inc. ile bir toplantı düzenliyor. Toplantı da Erlich, grubun hedefinin dünyanın en iyi grubu olmak, olması gerektiğini dile getirerek kızların nasıl Spice Girls haline geleceği sorusunu yöneltti.

K-pop GrubuBlackpink Pop Rank
K-Pop Grubu Blackpink Dünyada 1.Sırada

Erlich’in grubun hedefi olması gerektiğini söylediği durum artık gerçek haline geldi. Blackpink K-Pop grubu dünyanın en iyi pop grubu oldu. Son aylarda YouTube’da oldukça popüler olan grup, Ekim ayında 1 milyardan fazla görüntülenme elde etti. Ayrıca grup, Spotify’da en popüler ikinci grup durumundaydı.

Grubun çıkış albümü ABD’de her ne kadar birinci sıraya çıkamasa da hala çok satanlarda ilk 10’da bulunuyor. Buna rağmen Bloomberg’ün yayımlamış olduğu Pop Star Power Rankings sıralamasına göre k-pop grubu Blackpink, dünyanın en büyük müzik eylemi haline gelmiş durumda görünüyor.

K-Pop Grubu Blackpink’inÇıkış Parçası DDU-DU DDU-DU

Uzun yıllardır İngilizce konuşan müzisyenler bütün dünyayı dolaşıyor. İspanyolca da konuşan müzisyenler de son on yıl içerisinde Batı yarımkürede listelerin başında yer almaya başladı. Ancak Asya’dan gelen müzik eylemleri son birkaç yılda ABD, Avrupa ve Latin Amerika’da bu kadar güçlü takipçiler elde etti. Güney Kore için ilk olan bu durumda Blackpink’le birlikte k-pop erkek grubu olan BTS’de çok fazla küresel popülerlik seviyesine ulaştı.

Kaynak
Blackpink Is the Biggest Pop Band In the World, A First For South Korea

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu