K-PopGüncel

K-Pop Grubu NTC’nin İki Yeni Üyesi

NCT (Neo Culture  Technology) S.M Entertainment tarafından 2016 yılında oluşturulan bir K-pop erkek grubudur. S.M şirketinin kurucusu olan Lee Soo-man grubun üye sayısının sınırsız olacağını ve bu erkek grubu üyelerinin dünyanın farklı şehirlerinden alt gruplar şeklinde çıkış yapacağını belirtmişti.

K-Pop grubu NCT’in ilk alt grubu NCT U rap ağırlıklı ve Seul merkezli bir gruptur. İkinci alt grubu NCT 127 de yine Seul merkezlidir. 127 Seul’un boylam koordinatlarını temsil eder. NCT’nin üçüncü alt grubu NCT Dream’dir. Çıkış teklilerini hem Korece hem Çince olarak yayınlamışlardır.

K-Pop Grubu NCT
NCT

K-Pop Grubu Yeni Albüm Çıkarıyor

Şimdilerdeyse SM Entertainment tarafından daha önce onaylandığı üzere, NCT önümüzdeki ay yani 2020 yılının Ekim ayında Resonance adlı yeni bir albümü satışa sunacak. Bu yeni projeye NCT 127, NCT Dream ve WayV’in 21 üyesi ve Shotaro ile Sungchan isimli iki yeni üyenin NCT U aracılığıyla katılacağını doğruladı. Yeni katılan üyeler NCT U alt grubu aracılığıyla yeni konseptlerini sergileyecek.

K-pop grubu NCT 2020 projesi Resonance part 1 ve Resonance part 2 şeklinde iki bölümden oluşacak. İki ana başlık içeren part 1 “Make A Wish” ve “From Home” dahil olmak üzere toplam 12 şarkıdan oluşacak. Albüm 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren ön siparişe açılacak.

K-pop dünyasına dair diğer yazılarımızı inceleyerek son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

  1. KPop Nedir? K-pop Dünyasında İlk 10
  2. Kasım Ayının En İyi K-Pop Kız Grupları
  3. Kasım Ayının En İyi K-Pop Erkek Grupları Açıklandı
  4. K-Pop Grubu Blackpink Netflix’te
  5. Monsta X, “Fantasia X” Filmini Tanıttı

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu