K-Pop

Dream of You İlk K-Pop Kadın Solisti Yaptı

Solist CHUNGHA, Kuzey Amerika radyo listelerine girerek küresel gücünü kanıtladı. “Dream of You” parçasıyla Chungha, “Mediabase Top Radio Chart” listesinde 50 numaraya giren ilk K-pop kadın solisti oldu. Mediabase Top Radia Chart, Kuzey Amerika’da bulunan radyo istasyonlarından yayınlanan en popüler parçaları değerlendirerek bir liste oluşturur.

CHUNGHA Kuzey Amerike'da İlk 50'ye Giren İlk K-Pop Kadın Solist
CHUNGHA Kuzey Amerika’da İlk 50’ye Giren İlk K-Pop Kadın Solist

Radio Chart’ın 13-19 Aralık tarihli sonuçlara göre CHUNGHA’nın “Dream Of You” şarkısı listeye 50 numaradan girdi. 27 Kasım’da yayınlanan şarkı hayranları tarafından büyük destek topladı. Yükselen trendine dayanarak, radyo kaynakları şarkının en iyi 40 liste sıralamasına girme olasılığının güçlü olduğunu söylüyor.

DREAM OF YOU

K-Pop Kadın Solisti Başarısını Nelere Borçlu?

CHUNGHA, küresel müzik pazarında hızlı bir başarı elde etti. Solo müziğine ek olarak, R3HAB ve Christopher gibi yabancı sanatçılarla yaptığı ortak çalışmalar, uluslararası hayran kitlesini genişletmesine yardımcı oldu. R3HAB ile “Dream Of You” da yaptığı işbirliği, New York’taki Times Meydanı’nın reklam panolarını süsleyerek varlığını ortaya koydu.

Bu arada solistin, R3HAB ile ortaya koyduğu “Dream Of You”, güçlü bas, ev ritimleri, retro yaylılar ve ilginç synthesizer eklemelerinin bir karışımını içeren elektronik bir parçadır. Şarkı hem yerel hem de küresel olarak istikrarlı bir destek kazandı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu