Güncel

Kaan Tangöze Acun Medya’ya Telif Davası Açtı

Kaan Tangöze Acun Medya‘ya telif davası açtı. Acun Ilıcalı Türkiye’deki televizyon izleyicilerine farklı programlar izleterek büyük işler başardı. İzlettiği farklı projelerle yükselen Acun Ilıcalı hem kanal satın aldı hem de yerli dizi izleme platformu kurdu. Bu kadar başarı göstermesinde önemli rol oynayan içeriklerden biri de O Ses Türkiye programı oldu. Yarışma programının her yıl jürisi ve bazı kuralları değişse de yıllardır reyting konusunda Acun Ilıcalı’nın yüzünü güldüren sonuçlar elde etmeye devam ediyor.

Kaan Tangöze Acun Medya'ya Telif Davası Açtı
Kaan Tangöze Acun Medya’ya Telif Davası Açtı

O Ses Türkiye, Acun Ilıcalı’nın yüzünü güldürecek reytingler verse de yaşanan bazı gelişmeler yüzünden Ilıcalı yarışma programından dolayı yüksek tazminatlar ödemek zorunda kalıyor. Bildiğiniz üzere yarışma programında şarkılar söyleniyor. Yüzlerce yabancı ve Türkçe şarkılar söylenen program telifler sebebiyle çok fazla ceza ödüyor. Daha önce Acun Medya, Arnavut Kaldırımı şarkısı sebebiyle 55 bin 200 TL idari para cezası aldı. Bu olaydan çok geçmeden Necdet Koyutürk’ün Papatya eseri özgünlüğünü bozmaktan ve izinsiz kullanmaktan Koyutürk ailesi tarafından Acun Medya’ya dava açıldı.

Acun Medya’nın Koyutürk ailesi yaşadığı dava bitmeden bir neslin favori grubu olan Duman grubunun solisti Kaan Tangöze‘de yarışma programında izinsiz şarkılarının kullanılmasından rahatsız oldu ve Acun Medya’ya dava açtı.

Kaan Tangöze Acun Medya’ya Hem Maddi Hem de Manevi Tazminat Davası Açtı

Kaan Tangöze’nin dava açması Acun Medya için bir şok etkisi yarattı. Çünkü grubun şarkıları yarışma programının ilk yayın hayatına başladığı günden beri her yıl söyleniyor. Belki de Kaan Tangöze’yi bu olay rahatsız etti. Şu anlık sebebi bilinmiyor. Sadece iddia olarak ortaya atıldı. Kaan Tangöze;

  • Senden Daha Güzel
  • Oje
  • Bu Akşam
  • Köprü Altı
  • Ah
  • Seni Kendime Sakladım
  • Haberin Yok Ölüyorum
  • ‘Bekle Dedi Gitti
  • Melankoli
  • Belki Alışman Lazım şarkılarının izinsiz kullanıldığını öne sürerek Acun Medya’ya dava açtı.

Kaan Tangöze O Ses Türkiye ve O Ses Türkiye Çocuklar programlarında grubun şarkılarının izinsiz kullanılmasından dolayı 5 milyon TL maddi ve 5 milyon manevi olmak üzere iki ayrı telif davası açtı. Açılan dava da bilirkişi raporuna ihtiyaç duyuldu. Bilirkişi raporu da Kaan Tangöze’yi haklı buldu.

Bilirkişi raporunda Acun Medya’nın 165 milyon TL ödemesi gerektiğini de geçiyordu. Kaan Tangöze’nin avukatı bilirkişi raporu ile mahkemenin sonuçlanmasını isterken Acun Medya’yı savunan avukat ise yeni bilirkişi avukatı istedi. Mahkeme yeni bilirkişi raporunu ret ederken ek bir bilirkişi raporu hazırlanması için mahkemeyi erteledi. Yaşanan gelişmelere baktığınız zaman Acun Medya Telif davaları ile daha uğraşacak gibi gözüküyor.

Kaan Tangöze Acun Medya’ya Açtığı Davada Elinde Delil Olarak Bulunan Video

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu