Teknotomy Dosya

Kaliteli ve Ucuz Powerbank Modelleri 2021

Kaliteli ve ucuz powerbank modelleri arıyorsanız yazımızı okumanızı öneriyoruz. Android ve iOS akıllı telefon kullanıcıları şarj konusunda problem yaşadıklarını söylüyor. Eğer telefonunuzun bataryasında problem varsa prize bağlı bir hayat yaşamak zorunda kalıyorsunuz.

Kaliteli ve Ucuz Powerbank Hangileri
Kaliteli ve Ucuz Powerbank Hangileri

Yaşanan batarya problemleri için kullanıcılar powerbank kullanmayı tercih ediyor. Ancak hem kaliteli hem de ucuz powerbank bulmak baya bir zaman alıyor. Ucuz powerbank önerileri isteyen kişilere hem özelliklerini hem de fiyatlarını karşılaştırarak en iyi powerbank’leri sizin için sıralıyoruz.

Kaliteli Powerbank Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli powerbank bulmak için bilmeniz gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Bu püf noktalara değindenmeden önce powerbank nedir önce onu açıklamak gerekiyor. Elektrik ile şarj olan tüm teknolojik ürünlerin bataryasını doldurmaya yardımcı olan küçük boyutlu şarj cihazına powerbank deniliyor. Kaliteli powerbank nasıl anlaşılır;

mAh Değeri:

Kaliteli powerbank arıyorsanız öncelikle ne kadarlık bir bataryaya ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Günümüzde her teknolojik ürün gelişmeye devam ederken batarya konusunda insanları mutlu edecek gelişmeler yaşanmıyor.

Eğer telefon ile gün içerisinde çok fazla uğraşmıyorsanız powerbank 10000 mAh değerinde olursa şarj probleminiz ortadan kalkıyor. Telefon günlük hayatınızın bir parçası haline geldiyse ve 1 dakika bile telefonun kapalı kalması hayatınızı etkiliyorsa almanız gereken powerbank’in 50000 mAh değerinde olması gerekiyor.

Adaptör Kalitesi:

Adaptör kalitesi powerbank alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Ancak insanlar powerbank alırken adaptöre bakmıyorlar ve aldıkları cihazlar kısa ömürlü oluyor.

Adaptörün uzun ömürlü olmasını istiyorsanız akım, gerilim ve giriş gibi konuların uyumlu olması gerekiyor. Bu üç özelliğin uyumlu olmaması halinde adaptörün ömrü gün gittikçe azalıyor.

Port (Çıkış) Sayısı:

Ucuz powerbank modellerine baktığınız zaman tek port çıkşına sahip teknolojik ürünleri görüyorsunuz. Port sayısı ne kadar önemli? Port sayısı adaptörün kalitesini etkileyen sebeplerden biridir. 5000 mAh sahip bir powerbankte tek port olması öneriliyor. Kullanıcılar port sayısının çift olmasını önemsiyor ve düşük bataryalı powerbanklerde genellikle usb çıkış noktalarından biri bozulabiliyor.

Güç Girişi ve Güç Çıkışı

Kaliteli powerbank arayan kişileri ilk baktığı güç giriş veya çıkış özelliği oluyor. Güç girişi veya çıkış özelliği hem powerbank açısından hem de sizin açınızdan önemli. Çünkü 5000 mAh’lik powerbank’te güç noktası 1A oluyor. 1A olması telefonunuzun yavaş şarj olmasına sebep olabiliyor. Powerbank 50000 mAh ise 2A ya da 2.4A olması gerekiyor ve 2A güç noktasına sahip olan powerbank telefonunuzu daha hızlı şarj ediyor.

Şarj Hızı

Kaliteli Powerbank nasıl anlaşılır konusunda önemli püf noktaların sonuncusuna geliyoruz. Şarj hızı konusuna aslında güç girişi ve güç çıkışı başlığı altında değinildi. Şarj hızının 2A güç noktasına sahip olması 1A olan powerbanke göre neredeyse 2 kat daha hızlı şarj olmasını sağlayabiliyor.

Kaliteli ve Ucuz Powerbank Modelleri Hangileri

Ucuz powerbank fiyatları ve özellikleri listemizde yer alıyor. Listedeki powerbanklerin ortalama fiyatları da yer alıyor. Powerbankler kalitesine göre ve fiyatlarına göre sıralandı.

Ucuz Pawerbank ModelleriBatarya KapasitesiGüç Çıkış AdetiEl Feneri ÖzelliğiDoluluk GöstergesiHızlı Şarj ÖzelliğiÇıkış Bağlantı TipiÇıkış AkımıPowerbank Fiyatları
Codegen IF-29 PowerX2900 mAh1YOKYOKYOKStandart USB2.1 A28.54 TL
Codegen IF-52 PowerX5200 mAh1YOKYOKYOKStandart USB1 A29.90 TL
Remax PowerBox Mini White2600 mAh1YOKYOKYOKStandart USB1 A30 TL
Syrox SYX-PB1005000 mAh1VARVARVARStandart USB2.1 A37.99TL
NextPower Rock III6000 mAh2YOKVARVARStandart USB2.1 A39.90 TL
Baseus Mini JA10000 mAh2YOKVARVARStandart USB2.1 A44.90 TL
Dexim DAKSP00288000 mAh1YOKVARVARStandart USB1 A45 TL
Syrox SYX-PB10412000 mAh2VARVARVARStandart USB2 A75 TL
Xiaomi Mi Power Bank 2000020000 mAh2VARVARVARStandart USB2.1 A76 TL
Philips DLP1710CW10000 mAh2YOKVARVARStandart USB2.1 A77.90 TL
PowerCard5000 mAh1YOKVARYOKStandart USB 1 A 79.90 TL
Kaliteli ve Ucuz Powerbank Listesi

1- Codegen IF-29 PowerX

Codegen kaliteli powerbank markaları arasında yer alıyor. Listemizde de 2 adet ürünü bulunuyor. Codegen markası ürünlerini daha uygun fiyata satıyor. Codegen, IF-29 PowerX ürünü ile listemizdeki en ucuz powerbank oluyor. Codegan’ın en ucuz ürünü ise IF-26 PowerX ve fiyatı 20 TL.

Codegen IF-29 PowerX
Codegen IF-29 PowerX

Codegen powerbank fiyatları hakkında güncelleme yapacağı biliniyor. Şu an listedeki en ucuz powerbank Codegen markasına ait. Codegen ürünlerinin fiyatlarını çok fazla artırırsa kullanıcı sayısında düşüş olacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden markanın düşük bir oranda fiyat artıracağı düşünülüyor.

2- Codegen IF-52 PowerX

Aradığınız powerbank ucuz ve kaliteli olsun istiyorsanız Codegen IF-52 PowerX‘in özelliklerine bakmanızı öneriyoruz. Çünkü ürünün sunduğu özelliklere baktığınız zaman fiyatının çok uygun olduğunu görebiliyorsunuz. Ürün hem özellikleri bakımından hem de tasarımı ile çoğu kullanıcının ilgisini çekiyor.

Codegen IF-52 PowerX
Codegen IF-52 PowerX

3- Remax PowerBox Mini White

Ucuz powerbank listesinin üçüncü sırasında Remax PowerBox Mini White yer alıyor. Önceki ürünlerden özellik bakımından pek farkı bulunmuyor. Diğer ürünlerden tek farkı daha hafif olmasıdır. Ek olarak farklı renk seçenekleri bulunuyor.

Remax PowerBox Mini White
Remax PowerBox Mini White

4- Syrox SYX-PB100

Kaliteli powerbank listesinin dördüncü sırasında Syrox SYX-PB100 isimli ürün yer alıyor. Ürünün sunduğu özellikler bakımından fiyatı çok uygun. Yüksek batarya seviyesi ve hızlı şarj özelliği sunan ürün ülkemizde en çok kullanılan powerbankler arasında yer alıyor.

Syrox SYX-PB100
Syrox SYX-PB100

5- NextPower Rock III

Ucuz powerbank önerisi diye arattığınız zaman ilk sırada NextPower Rock III yer alıyor. Ürünü alan kullanıcılar şık tasarımını ve sunduğu özellikleri çok beğendiğini söylüyor. Ürün Avrupa’da ve ülkemizde en çok satın alınan powerbankler arasında yer alıyor.

NextPower Rock III
NextPower Rock III

6- Baseus Mini JA

En ucuz powerbank 10000 mAh diye arattığınız zaman karşınıza bir çok ürün çıkıyor. İnternette çıkan ürünlerin bazıları hemen bozuluyor. Fakat Baseus Mini JA uzun yıllar ihtiyacınızı karşılayabiliyor. Ürünün hem batarya kapasitesi yüksek hem de hızlı şarj edebiliyor.

Baseus-Mini-JA
Baseus-Mini-JA

7- Dexim DAKSP0028

Powerbank kutusu ve kılıfı ile şık bir tasarımı olduğunu gösteriyor. Marka sunduğu ürünleri genellikle yüksek fiyata satıyor. DAKSP0028 ürününün önceki ürünlere göre farklı bir özelliği bulunmuyor.

Dexim-DAKSP0028
Dexim-DAKSP0028

8- Syrox SYX-PB104

Kaliteli ve ucuz powerbank listesinin sekizinci ürünü Syrox SYX-PB104. Syrox fiyat ve verimlilik konusunda kullanıcılarını memnun ediyor. Ürünün 12000 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Aynı anda iki ürünü hızlıca şarj edebiliyorsunuz.

Syrox SYX-PB104
Syrox SYX-PB104

9- Xiaomi Mi Power Bank 20000

En ucuz powerbank 20000 mAh diye arattığınızda teknoloji devi Xiaomi’nin en ucuz ürünü karşınıza çıkıyor. Xiaomi‘in kullanıcılarına sunduğu ürünün 20000 mAh batarya kapasitesi bulunuyor ve iki cihazınızı hızlıca şarj edebiliyorsunuz. Ayrıca powerbank kendi şarj durumunu da dijital olarak gösteriyor.

Xiaomi Mi Power Bank 20000
Xiaomi Mi Power Bank 20000

10- Philips DLP1710CW

Philips powerbank üretimininde lider markalar arasında yer alıyor. Kullanıcılar markanının ürettiği powerbank’lerden memnun olduğunu belirtiyor. Ayrıca ürünün hızlı şarj özelliği de bulunuyor.

Dexim-M11
Dexim-M11

11- PowerCard

Ttech powerbank ve telefon aksesuarları ile kullanıcıların ilgi odağı. Ttceh’in kendi internet sayfasından alışveriş yapabiliyorsunuz. PowerCard, Ttech’in en çok satılan ürünleri arasında yer alıyor.

Ttech Powerbank
Ttech Powerbank

Kaliteli ve ucuz powerbank listesinin sonuna geldik. Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz ürün veya marka var mı? Bir önceki serimizde ucuz oyuncu kulaklıklarını sıralamıştık o yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu