Güncel

Kendi Kendini Yok Eden Fotoğraf Özelliği Nihayet WhatsApp’a Geliyor

WhatsApp, kendi kendini imha eden fotoğraflar yollamanın mümkün olacağı, Snapchat benzeri yeni bir güncelleme getirmeyi planlıyor. Son zamanlarda Facebook’un sahip olduğu firmanın, sözleşme politikalarındaki değişiklikler nedeniyle çeşitli eleştirilere hedef olduğunu gördük. Fakat dünyanın en büyük çapraz platform mesajlaşma uygulamalarından birinin genel kullanıcı tabanını bu eleştirilerin ne kadar etkilediği konusunda net bir bilgiye sahip değiliz.

kendi kendini yok eden fotoğraf whatsappta
Bu Yeni Özellik Snapchat ve Instagram’dan Sonra Artık WhatsApp’ta Olacak

Son aylarda yeni özellikler çok yavaş eklendi ancak WABetaInfo’nun yayınladığı gönderiye göre, WhatsApp sohbetleri için kendi kendini yok eden fotoğraf özelliği üzerinde çalışmalar devam ediyor. Şu anki güncellemede, aldığınız fotoğraflar otomatik olarak kendi cihazınızın görüntü galerisine ekleniyor. Gelmesi beklenen bu yeni özellik sayesinde ise, fotoğrafı gönderdiğiniz alıcı mevcut sohbet penceresinden çıktıktan sonra silinecek bir resim ayarlayabiliyorsunuz.

Kendi Kendini Yok Eden Fotoğraf Özelliği Henüz Yeterince Güvenilir Değil

Birkaç yıldır kendi kendini yok eden fotoğraf gönderme imkânı sunan Snapchat’in bu özelliğin öncülüğünü yapıyor olmasından dolayı kaybolan fotoğraflar özelliği birçok kişiye diğer sosyal ağ platformlarından da oldukça tanıdık geliyor. Snapchat’te, bir ekran görüntüsü alırsanız size yolladığı bir bildirimle haber veriyor ancak WABetaInfo’nun bulgularına göre, WhatsApp’ta kendi kendini yok eden fotoğrafın ekran görüntüsünü aldığınızda, göndereni herhangi bir şekilde bilgilendirmiyor.

Bu eksiklik, şu anki aşamada bunu oldukça anlamsız ve amaçsız bir yeni özellik haline getiriyor. Çünkü bu haliyle size gönderilen kaybolması gereken fotoğrafların ekran görüntüsünü alarak veya telefonunuzun ekranını kaydederek saklamanızı mümkün kılıyor. Kendi kendini yok eden fotoğraf özelliğinin WhatsApp uygulamasına ne zaman geleceğine dair bir bilgi ise bulunmuyor.

Kaynak
WhatsApp may soon add self-destructing photos in future update

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu