Siber

KIA Bitcoin ile Fidye Ödeyecek

KIA Bitcoin ile fidye ödeyecek iddiaları ortaya atıldı. Bitcoin’in son zamanlardaki yükselişi hackerları da etkilemiş olacak ki artık fidyeleri Bitcoin olarak istiyorlar. KIA’nın internet sitesinin hacklendiği de ilk başlarda iddia olarak ortaya atılmıştı. Daha sonra KIA’nın resmi açıklaması iddiaları doğruladı.

KIA Bitcoin İle Fidye Ödeyeceği İddiaları Dolaşıyor
KIA Bitcoin İle Fidye Ödeyeceği İddiaları Dolaşıyor

KIA açıklamasında sadece sitesinde problem olduğunu belirtti ve diğer konulara girmedi. KIA yaptığı açıklamada ”Amerika’da kullanıcılarımıza sunduğumuz internet sitesinde bazı problemler yaşanıyor. Fakat ileride sitemiz tekrardan hizmet vermeye devam edecek” şeklinde açıklama yaptı.

KIA Bitcoin ile Ödeme Yapacak Mı?

Geçtiğimiz günlerde KIA hacklendi. Hackerlar’ın KIA’ya, 420 tane Bitcoin ödemesi durumunda siteyi eski haline getirip teslim edeceğiz şeklinde mesaj gönderdikleri iddia ediliyor. Bu iddialar Avrupa Basını’nda geniş yankı buldu. Şu anlık iddia olduğu için hiçbir haber kuruluşu olayı doğrulayamadı.

KIA Bitcoin ile Fidye Ödeyecek Mi?
KIA Bitcoin ile Fidye Ödeyecek Mi?

Avrupa basınının olayı doğrulamak için KIA’ya baskı yaptıkları iddia ediliyor. Fakat KIA’nın üst düzey yöneticilerinden ya da KIA’dan herhangi ayrıca bir açıklanma gelmedi. İnsanlar haberin doğru olacağını düşünüyor. Çünkü KIA ya da yöneticileri bu konuyu yalanlamadı.

KIA zamanında 420 Bitcoin’i ödemez ise hackerlar ek süre verecek fakat yeni sürede fidyenin değeri artıyor. Hackerlar ikinci süre için 600 Bitcoin istiyor. 600 Bitcoin güncel olarak 30 milyon Dolar değerinde. KIA’nın bu konu hakkında nasıl bir adım atacağı merak ediliyor.

KIA’nın yaşadığı olayın aynısını Fransız markası Renault’da yaşadı. Hackerlar o zaman para istemişti. Renault fidyeyi ödemek istemedi ve üretimini geçici olarak durdurdu.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu