Güncel

LG Kıvrılabilir Yeni Nesil Laptop Patentini Aldı!

Geçtiğimiz iki sene boyunca Huawei Mate X ailesi ve Samsung Fold ailesi ile birlikte katlanabilir telefonlar oldukça popüler konuma ulaştı. Katlanabilir akıllı telefonların gelecek yıllarda pek çok kullanıcıya ulaşacağı ve ana akım haline geleceği düşünülüyor. Fakat Samsung ve Huawei markaları haricindeki diğer şirketler katlanabilir telefonlar yerine kaydırılabilir teknolojiler üzerinde duruyor. LG ve Oppo markaları ise kıvrılan paneller ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bunun için kıvrılabilir yeni nesil laptop patentini ellerinde bulunma fırsatı yakalıyor.

Kıvrılabilir Yeni Nesil Laptop
Kıvrılabilir Yeni Nesil Laptop Görüntüsü

LG Kıvrılabilir Yeni Nesil Laptop Panellerini Geliştirecek!

LG, bu yıl Rollable TV isimli akıllı televizyonu ile kıvrılabilen ekranlara ilk adımını atmış oldu. Üstelik şirket Rainbow isimli döndürülebilir ekrana sahip olan yeni nesil akıllı telefon üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Firmanın Oppo markası ile ekran teknolojileri konusunda büyük bir rekabeti bulunuyor. Bu nedenle LG‘nin ürün çeşitliliğini arttırmak için birçok sektörde yeni teknolojileri uyguladığını görebilmekteyiz. Şu anda ise alınan yeni bir patent ile şirketin kıvrılabilen ekrana sahip 17 inçlik laptop paneli geliştireceği ortaya çıktı.

Kıvrılabilir Yeni Nesil Laptop
Kıvrılabilir Yeni Nesil Laptop İki Farklı Boyut

Ortaya çıkan patente göre laptop ekranı, 13,3 inç ile 17 inç arasında olacağı ve herhangi bir boyutta kullanılabileceği belirtiliyor. Aynı Rollable TV‘de olduğu gibi kullanıcılar bu aralık ayında istediği bir boyutu seçebiliyor. Patentte döndürülebilen bir web kamerasından da bahsediliyor. Her anlamda ilginç bir ekran teknolojisinin bizleri beklediğini söylemem mümkün. Gelecek senelerde bu panellerle alakalı daha fazla ayrıntının ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Teknolojiye dair en yeni haberleri anında öğrenmek için Teknotomy Güncel sayfasını takipte kalın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu