fbpx
Girişim Yatırım

Koç Holding Home Ofisi Kalıcı Hale Getirdi

2020 yılının başlangıcı ile insanların hayatına giren Covid-19 salgını iler her şey dijital ortama taşındı. Uzaktan eğitim, home ofis olarak çalışılabilecek işlerin tamamı dijital ortamda. Her şeyin dijital orta taşınması her sektör etkiledi. Bazı firmalar iflas ederken bazı şirketler covid-19 sürecinde kâr yapmaya devam etti.

Koç Holding Home Ofis Modeline Geçiyor
Koç Holding Home Ofis Modeline Geçiyor

Home ofis nedir? İnsanların evlerinin bir alanını ya da tamamını ofise dönüştürerek ilgilendiği işi bu alanda devam ettirmesi olayına home ofis deniyor. Covid-19 sürecinde insanlar home ofis iş ilanları aramaya başladı.

Ülkemizin önemli şirketlerinden Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu Koç Holding‘e ait Bizden Haberlerin yeni sayısında açıklamaları insanların dikkatini çekti. Çakıroğlu 34. Üst Düzey Yöneticiler Toplantı’sında yaptığı açıklamanın önemli başlıklarını Bizden Haberlerin yeni sayısında yer aldı.

Koç Holding Home Ofis Çalışma Şeklini Neden Kalıcı Hale Getiriyor

Pandemi sürecinde çalışma arkadaşlarımızın, iş ortaklarımızın, bayilerimizin, tedarikçilerimizin ve ailelerinin sağlığı birinci önceliğimizdi. Çok hızlı, dikkatli ve hassas davrandık. 11 Mart’taki pandemi ilanından önce seyahatleri yasakladık ve karantina tedbirlerini açıkladık. Uzaktan çalışma pratiğine hızla geçtik. İş yerlerinde çalışmaya devam eden arkadaşlarımız için gereken her türlü tedbiri derhal aldık.

Koç Holding Home Ofis Modeline Neden Geçiyor?
Koç Holding Home Ofis Modeline Neden Geçiyor?

Çakıroğlu Koç Topluluğunda yer alan ve şu anda home ofis olarak çalışan 35 bin personelimiz için uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getiriyoruz. Şuan ofis de çalışan kişilerin önlemini aldık ve ilerleyen süreçte gerek olursa onları da uzaktan çalışma modeline geçirmeyi planlıyoruz.

Uzaktan çalışma modeli ile çalışanları yolda kaybettiği zamanı telafi edebiliyoruz. Home ofis olarak çalışacak kişilerin kendi rahat ortamlarında daha çok motive olacağını düşünen Çakıroğlu, bu yeni sistem sayesinde verimlilik kapasitesinin artacağını düşünüyor.

Çalışanlar için ayarlanan ofis alanı, personel servis kapasitesinde büyük azalmalar meydana geliyor. Hem şirketimiz hem de çalışanlarımız için iyi bir karar olduğunu düşünüyoruz şeklinde açıklamalar yapan Çakıroğlu, home ofis çalışma şeklini geleceğin yeni çalışma sistemi olacağını düşünüyor.

Kaynak
Koç Holding Bizden Haberler

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?