E-Spor

Konami E-Spor Okulu Faaliyette

Merkezi Japonya olan oyun üreticisi Konami geçtiğimiz yıl duyurduğu E-Spor Ginza Okulu, Eylül ayında ilk derslerine başladı. E-spor uzmanları tarafından eğitim verilen okuldaki öğrenciler, birden fazla konuda eğitim alabiliyor.

Eğitim alan oyuncuların profesyonel arenada kozlarını paylaştığı organizasyonlar olduğu sürece e-spora olan ilgi de her geçen gün artıyor. Artık öyle bir hâl aldı ki meslek olarak görülmeye başlanıp birçok gencinde hayalini süslemeye başladı. Üstelik yapılan etkinlikler sayesinde milyon dolarları aşan ödül havuzları bu sektörün ne kadar ilerlediğinin bir göstergesi.

Günümüzde profesyonel olmuş birçok oyuncu, muhtemelen e-sporculuk kariyerlerine evde bilgisayar oynayarak başladı. Şimdi ise merkezi Japonya olan Konami şirketi, nasıl e-sporcu olunacağını uygulamalı eğitimler ile gösteren bir e-spor okulu açtı.

Konami Ginza
Konami Ginza

Okulda olan öğrenciler, oyun oynamak dışında, kendi içeriklerini nasıl yapacaklarını, kendi oyun organizasyonlarını nasıl planlayacaklarını öğrenip, yabancı dil dersi de alıyorlar. Konami şirketinin ilk defa geçtiğimiz yıl düzenlediği Tokyo Game Show etkinliğinde Pro Evo, eBaseball Powerful Pro Baseball, Dota ve Fortnite oyuncuları için uygulamalı eğitim vermişti.

Okulda eğitim veren öğretmenler ise e-spor uzmanlarından oluşuyor. Öğrenciler, isteklerine bağlı olarak, yarı zamanlı dersler için ya da haftada 5 gün tam gün için 1 yıllık kayıt yaptırabiliyor. Tam zamanlı olan öğrenciler sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda ders görüyor. Dersler sabah saat 09.40’ta başlayıp öğle saatine kadar devam ediyor. Öğle yemeği için 1 saat ara verildikten sonra okul öğleden sonra 15.10’da bitiyor.

Konami Okul Ücretleri Ne Kadar

Konami’nin e-spor okulu kulağa böyle söyleyince hoş gözükse de herkes için makul bir fiyatta olduğu söylenemez çünkü fiyatlar biraz yüksek. Hafta iki defa yalnızca koçluk için 41800 yen yaklaşık 3000 TL, haftada dört defa iş semineri içinse 79.200 yen yaklaşık 5800 TL ödeme yapmak gerekiyor.

E-spor hakkında güncel haberlere ve daha fazlasına ulaşmak için Teknotomy E-Spor kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu