Güncel

Adroid’de Sistem Güncellemesi Olarak Saklanan Kötü Amaçlı Yazılım Bulundu.

Teknolojinin akıl almaz geliştiği günümüz şartlarında kötü amaçlı yazılımlar eskisinden de büyük bir tehlike haline gelmeye başladı. Kişisel ve mesleki verileri hedef alan bu yazılımlar pek çok olumsuz durumun oluşmasına neden olabiliyor. Android cihazlarda rastlanan yeni kötü amaçlı yazılım direk olarak Whatsapp verilerini hedef alıyor. Buna ek olarak sistem güncellemesi olarak saklanan yazılım arkasında iz bırakmama konusunda oldukça başarılı.

Adroid'de Sistem Güncellemesi Olarak Saklanan Kötü Amaçlı Yazılım  Bulundu.
Adroid’de Sistem Güncellemesi Olarak Saklanan Kötü Amaçlı Yazılım Bulundu.

Sistem Güncellemesi Olarak Saklanan Kötü Amaçlı Yazılımı Bulmak Çok Zor

Mobil güvenlik ve siber güvenlik konusunda çalışmalar yapan bir oluşum olan  Zimperium zLabs tarafından tespit edilen bu yeni zararlı yazılım erişim sağladığı cihazın uzaktan kontrol edilmesini sağlayan bir Uzak Erişim Truva Atı (RAT) görevi görüyor. Hedeflerine ulaşmak için yazılım güncellemesi bildirimi gösteren yazılım bu şekilde birçok cihaza sızmış durumda.

Zimperium zLabs Google Play Store’da bulunan uygulamaların güvenli olduğunu ve yalnızca Play Store’dan uygulama indirenlerin sıkıntı yaşamayacağını açıkladı. Bunun temel nedeni Google’ın bu tip saldırılara karşı bütün uygulamaları sık sık denetlemesi olarak öne çıkıyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu