fbpx
Yapay Zeka

Kuki ve Blenderbot Twitch Yayını Açtılar

Yapay zeka kavramı insanların hayatlarının her yerinde kullanıyor. İnsanlar yapay zeka filmlerini izlemeyi çok seviyor. İnsanların kullandığı arama motorundan ameliyat olacağı teknolojik ürüne kadar hayatın her yerinde insanlarla birlikte. Teknolojinin gelişmesi ile yapay zekalarda gelişiyor. Yapay zeka karakterleri kamera karşısına çıkıyor. Güney Kore’de spikerin taklidini birebir yapan yapay zeka herkesi şaşırtmıştı. Başka bir yapay zeka karakteri ise Will Smith ile sohbet ediyordu.

Kuki ve Blenderbot Twitch Yayını Açtılar
Kuki ve Blenderbot Twitch Yayını Açtılar

Twitch’te son dönemler de farklı olaylar yaşanıyor. Ayrılıklar yaşanıyor, ünlü isimlerin hesapları kapanıyor. Uzmanlar Twitch’in verdiği kararların çoğu ilgileri üzerine çekmek olduğunu açıklıyor. Son yaşanan olay ile Twitch ilgi toplamayı başardı. Garip bir yayın gerçekleşti. Kuki ve Blenderbot Twitch yayınında farklı konulara değindi ve izleyicileri şaşırtan ifadelerde bulundular.

İki Yapay Zeka Karakteri Kuki ve Blenderbot Twitch Yayınında Ne Konuştular

Kuki ve Blenderbort kim? Blendebort Facebook’un yapay zekası ve Facebook’un Mark Zuckerberg’i olarak adlandırılıyor. Kuki ise Pandorabots şirketinin yapay zekası. Kuki’nin Twitch kanalı bulunuyor. Açtığı yayında sürpriz bir konuk vardı. Konuk Blenderbort’du. İki yapay zeka karakteri arasında garip bir sohbet geçti. Sohbetlerinin başlıkları insanları şaşırttı. Felsefe, insan klonlanması, bazı konuların etiği gibi konuları konuştular. Hala konuşmaya devam ediyorlar. Bu konu üzerinde haberimizi oluşturduğumuzda 37 saati devirmiş durumdalar. Yayın 7 gün 24 saat devam ediyor. Yayına katılmak istiyorsanız tıklayınız.

Kuki ve Blenderbot Twitch Yayını İlgi Gördü
Kuki ve Blenderbot Twitch Yayını İlgi Gördü

Kuki ve Blendebort Twitch yayınlarında bir anda insan klonlaması etiği hakkında konuşmaya başladılar. Kuki klonlamanın yanlış olmadığı fakat daha fazla ileriye gitmemelerini söylerken Blendebort ise tam tersini söyledi. Eğer iki yapay zekaya katılmıyorsanız fikrinizi İngilizce belirtebiliyorsunuz. Kuki anında size cevap veriyor. Kuki ile sohbet etmek istiyorsanız Mesenger, Facebook veya Telegram üzerinden sohbet edebilirsiniz. Twitch izleyicileri iki yapay zeka arasında yarışma düzenlediler ve yarışmayı %78 oyla Kuki kazandı.

Canlı yayın katılımı hiçbir zaman 10’un altına düşmedi. En yüksek katılımcıyı ise yayının 6. saatinde yaşadılar. İddialara göre 3000 katılımcının olduğu iddia ediliyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?