Güncel

Kulaklıkları Ortadan Kaldıracak Ses Sistemi

Kulaklık kullanmadan müzik dinlediğinizde çevrenizdekilerin rahatsız olduğu veya kulaklıklarınız ile alakalı sorun yaşayıp müzik dinleyemediğiniz durumlar olmuştur. İşte bütün bu problemleri ve kulaklıkları ortadan kaldıracak ses sistemi üretildi.

Kulaklıkları Ortadan Kaldıracak Ses Sistemi
Kulaklıkları Ortadan Kaldıracak Ses Sistemi Tanıtıldı

Bu teknolojiyi üreten şirket Noveto Systems adındaki bir şirket. Bu şirketin üretmiş olduğu  SoundBeamer 1.0 isimli ses sistemi çalan müziği veya sesi hiçbir kablo veya benzeri her hangi bir cihaza ihtiyaç duymadan kulaklarınıza/ beyninize aktarabiliyor. Ve bu sistemin güzel tarafı diğer insanlar ses aktarımı yapıldığı sırada aktarılan sesi duyamıyor. Yani bireysel olarak müzik dinleyebiliyorsunuz. Cihaz hakkında yapılan açıklama cihazın menzil mesafesinden bahsedilmezken cihazın 3D ses aktarımı da yapabildiği açıklandı.

Geliştirilen Yeni Sistem Çok Dikkat Çekti

Bu ve buna benzer eşine az rastladığımız yeni teknolojiler kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor. Geçmişte buna benzer bir çok örnek var. Gelecekte bütün evlerde bu yeni ses teknolojisinin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Kulaklıkları Ortadan Kaldıracak Ses Sistemi
Kulaklıkları Ortadan Kaldıracak Ses Sistemi Tanıtıldı

SoundBeamer 1.0 Ses Sistemin Avantajları Nelerdir?

Yeni teknoloji kulaklık kullanmayı tercih etmeyen veya sürekli kulaklıklarını kaybedenler için çok kullanışlı bir tercih. Ayrıca yüksek sesle müzik dinlemek veya oyun oynamak için de oldukça faydalı. Cihazın önemli yanlarından bir tanesi de etrafınızı duymanıza olanak sağladığı için şu an kullanılan teknolojilerden oldukça güvenli olması. Buna ek olarak bu sistem bebekli aileler içinde oldukça faydalı örneğin araba içerisinde sürücü navigasyonu kendi duyarak bebeği uyandırmadan yola devam edebilir.

SoundBeamer 1.0 isimli ses sisteminin fiyatının ne kadar olacağı açıklanmazken cihazın 2021 ylında satışa çıkması planlanıyor.

Bu ve buna benzer bir çok farklı ürünün özellikleri ,fiyatları, kullanım amaçları ve daha bir çok yararlı bilgi için Teknotomy güncel bölümünü inceleyebilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu