Güncel

Facebook Bünyesine Yeni Katılım: Kustomer Firması

Sosyal medya devlerinden biri olarak nitelendirilen Facebook, sunduğu hizmetleri kendi platformu üzerinden yönetmek için harekete geçti. Facebook bu konuyla ilgili olarak müşteri ilişkileri yönetimiyle ilgili olan Kustomer ile anlaştığını açıkladı.

Kustomer Firması
Facebook Bünyesine Yeni Bir Firmayı Dahil Etti

Kustomer Firması Ne Yapacak?

Şirket bünyesinde barındırdığı uygulamalardaki sorunların daha kolay bir şekilde çözülmelerini sağlamak için Kustomer’i satın aldığını belirtti. Müşterilerin sorunlarını algılayarak otomatik bir şekilde yanıt veren veya bilirkişiye aktaran uygulamayla şirket, sorunların hızlı ve doğru bir şekilde çözülmesini sağlamayı hedefliyor.

Facebook sitesinde yayınladığı bir blog yazısıyla işletmelerle iletişim için kendilerini tercih eden kişi sayısının 175 milyona ulaştığını söyledi. İnsanların özellikle Facebook bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram ile iletişime geçmeye çalıştığını söyleyen şirket bundan sonra işletmelerin müşterileriyle iletişimi için devreye Kustomer’ın gireceğini ifade etti.

Kustomer firması 2015 yılında Brad Birnbaum ve Jeremy Suriel ikilisi tarafından ortak bir şekilde kurulup bugüne kadar 174 milyon dolarlık gelir elde etti. Firma için biçilen değerin 700 milyonun üzerinde olmasıyla Facebook’un 1 milyar dolara yakın bir fiyata satın aldığı söyleniyor.

Daha fazla Facebook haberi için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu