E-Spor

Kütahya Esports, E-spor Dünyasına Geliyor!

Kütahya Esports internet siteleri üzerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile 10 Kasım 2020 tarihinde resmen faaliyete başlayacağını duyurdu.

Kütahya Esports takımının kuruluş amaçlarının arasında, Espor sektöründeki profesyonel takımlar ile mücadele etmek ve ülkemizi dünya çapında temsil etmek yer alıyor.

Kütahya ESports Sahnede!

Yaptıkları açıklamada bu platformda adını duyurmak isteyen ya da yer edinmek isteyen yeni oyunculara ana takımlarımızda ve akademi takımlarımızda kendilerini gösterme imkânı sağlamak başlıca vizyonumuzdur.

Kütahya E-sports Sabotaj Oyunu  kadrosu
Kütahya E-sports Sabotaj Oyunu Kadrosu

Kütahya’nın ilk Esports Klübü 10 Şubat 2020 tarihinde #Seninlemümkün sloganıyla kuruldu. Kurulumunun üstünden 9 ay geçtikten sonra büyük emeklerin, uzun süren planlamaların, dikkatlice seçilmiş kadroların ve büyük dikkat getirecek olan tasarım süreçlerinin hemen ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümünde kapılarını oyunculara açtı. Bu günü seçmelerinin sebebi ise hem Atatürk’ü anmak hem de onun ”Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.” sözlerine inandıkları için.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu