Oyun

League of Legends’e 2 Yeni Karakter Geliyor

League of Legends geliştirici Riot Games, oyuna yeni eklenecek iki karakter hakkında geçtiğimiz günlerde bir blog yazısı yayınladı. Yayınladığı yazıda 2 karakter hakkında ipuçları paylaştı.

Günümüzün en popüler MOBA oyunlarından League of Legends, özellikle son zamanlarda yeni şampiyonlar oyuna getirerek oyunun popülerliğini son gaz arttırmaya devam ediyor. Son olarak Samira karakterini kadrosuna ekledi. Şimdi ise oyuna iki tane daha yeni karakter eklemek için işe koyuldu.

Oyun sahibi Riot Games, yılın başında League of Legends’a her bir rol için yeni karakterler, orta koridor için 2 karakter getireceğini söylemişti. Firma, şu ana kadar üst koridorda oynanması için Sett, orman için Lillia, orta koridor içinse Yone ve alt koridor için Samira’yı oyuna ekledi.

Riot Games League of Legends’a Hangi İki Karakteri Ekleyeck

Yani Riot Games’in yılbaşında yaptığı açıklamaya göre oyuna bir tane orta koridor karakteri bir de destek karakteri eklenecek. Peki, bu karakterler ne olacak? Riot Games, bu sorunun cevabı için geçtiğimiz gün yeni bir blog yazısını sevenlerine paylaştı. Öncelik olarak orta koridora gelecek karakterden başlayalım. Geçtiğimiz Temmuz Ayında “Seraphine” isimli Instagram hesabı ortaya çıktı.

league of legends seraphine
league of legends seraphine

Instagram hesabında paylaşılan resimde Riot Games’in çizimlerine benzeyen bir şekilde pembe saçlı kız duruyordu. İlerleyen zamanlarda bu hesap Instagram tarafından doğrulandı ve hesap hakkında ortaya söylentiler çıktı. Aslında bu hesabın Riot Games’e bağlı olduğuna; Seraphine’in de sosyal medya fenomeni ve müzisyen olarak çıkacak yeni karakter olduğuna işaret etti. Yapımcı şirketin, paylaştığı blog yazısında verdiği detaylarda bunun bir kanıtı oldu.

Bu olayların ardından Seraphine’in League of Legends Dünya Şampiyonasında K/DA ile sahne performansı yapacağı açıklandı. Bu olayın ardından Seraphine’in şampiyonanın sonrasında oyuna ekleneceğine dair iddialar ortaya çıktı. Riot Games’in yeni şampiyonu daha önce görmediğimiz fakat başarılı bir pazarlama stratejisiyle şimdiden konuşuldu. Hatta karakterin Instagram hesaıbını 343 bin kişi takipte.

Oyuna eklenecek diğer karaktere gelecek olursak, Riot games bu karakteri birkaç cümle ile anlattı. Bu cümleler, karakterin tehlikeli bir firari olduğunu, onların sağlam zırha sahip olduğunu. Ardından sağlam zırh giyenleri öldürerek cezalandırdıklarını, ayrıca karakterin köşeye sıkıştığı zaman hemen kaçabileceğini belirtti. Kısacası karakter ağır zırhlı ve hızlı hareket edebilen biri.

League of Legends yapımcısı Riot Games, çoğu zaman yaptığı hatayı tekrar yapacak mı oyuncular endişe duyuyor. Getirdiği her güncellemede, yeni karakterler, kendilerinden önce eklenen karakteri ezip geçebilecek güçte oluyor. Riot Games, bu sorunların üstesinden kısa bir süre içerisinde gelse de oyuncular, karakterlerin ilk çıktığı zamanlardan şikâyetçi.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu