E-SporLOL

Worlds 2020 Ön Eleme 4. Gün Maç Sonuçları

League of Legends hayranlarının merakla takip ettiği Worlds 2020‘nin ön eleme karşılaşmaları son hızıyla devam ediyor. A grubunun maçları dün oynanan karşılaşmalar ile birlikte sona erdi. Temsilcimiz Papara Supermassive‘in bulunduğu A grubunda, temsilcimiz istediği sonuçları alamadı.

Worlds 2020 2 2
Worlds 2020

Dördüncü günün ilk eşleşmesinde temsilcimiz Papara Supermassive grubun en güçlü ekibi olan Team Liquid ile karşılaştı. Önceki ilk iki maçını rahat oyunuyla kazanmayı başaran Supermassive, şampiyon seçim esnasında yapmış olduğu hatalı adımlarla rakibi Team Liquid’e boyun eğdi. Kadrosunda Impact, Corejj, Jensen ve Broxah gibi tecrübeli isimler bulunduran Team Liquid ekibi daha şampiyon seçim ekranındayken yaptığı tercihlerle maça 1-0 önde başladı ve güzel bir oyun ortaya koyarak Supermassive’i mağlup etti.

Bunun ardından ise günün ikinci karşılaşmasında LEC ekiplerinden MAD Lions ve Okyanusya ekibi Legacy Esports karşılaştı ve MAD Lions’ın kazanacağını düşünen herkes Legacy Esports’un galibiyet alması ile birlikte şaşkına uğradı. Günün üçüncü karşılaşmasında ise Brezilya ekibi INTZ ile karşılaşan Team Liquid, hiç beklenmedik bir şekilde INTZ’e  yenilerek direkt olarak birinci olmayı garantileyeceği maçta işleri zora soktu.

Worlds 2020
Worlds 2020 Fikstur

Günün son maçında ise Legacy Esports ile karşılaşan Supermassive yine draft’ta yapmış olduğu hatalar ile birlikte resmen maçı rakibine verdi. Alt koridor’da Legacy oyuncusu Raes, Ezreal ile maçın oyuncusu seçilirken bu skorların sonucunda ise eşitlik bozma maçları oynandı.

Worlds 2020
Worlds 2020 Ön Eleme Sonuçları

Eşitlik bozma maçlarında ise MAD Lions ve INTZ arasında oynanan karşılaşmada son dakika ya kadar başa baş giden mücadelede MAD Lions rakibi INTZ’i yenerek grupta dördüncü oldu ve gruplara çıkabilmek için şansını sürdürmeye devam ederken INTZ içinse Worlds 2020’nin sonuna gelinmiş oldu.

Günün son maçında ise Team Liquid beklentilerin üzerinde performans sergileyen Legacy Esports ile karşılaştı ve kazanan takım Team Liquid oldu ve doğrudan gruplara katılmaya hak kazandı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu