E-SporLOL

Worlds 2020 Temsilcimiz Supermassive için Son Ön Eleme Maçları

League of Legends hayran kitlesinin takip ettiği Worlds 2020 ön eleme gruplarının maçları düm yapılan maçlar ile sona erdi. Worlds 2020 gruplarına kalmak için son düzlüğe girebilmek adına Best of 5 serisi dahilinde temsilcimiz Papara Supermassive dün LEC temsilcisi MAD Lions ile karşılaştı.

Worlds 2020
Worlds 2020

BO5 olarak oynanan oyunlarda iki takımda son düzlüğe girebilme ve bir üst tura yazdırabilmek adına önemli bir maça çıktı. İlk maçı rahat kazanan Supermassive ikinci maçta ise yaptığı draft hatası ise ile birlikte kırmızı tarafta MAD Lions’a yenildi ve karşılaşma skoru eşitledi. Maçın sürekli olarak bir o tarafta bir bu tarafta olduğu üçüncü karşılaşmada ise yine mavi tarafta kazanan Supermassive bu maçın ardından da kazanmayı başardı ve durumu 2-1’e getirdi.

Worlds 2020
Worlds 2020 Temsilcimizin Oyun İçi Görseli

Dördüncü karşılaşmada ise her ne kadar Supermassive maçı önde sürdürmeye devam etse de dördüncü ejder savaşında adeta geri dönüş yaşandı ve herkesin karşılaşmayı kazanacağını düşündüğü esnada MAD Lions skoru 2-2’ye getirdi. Bilhassa ejder savaşı maçın kırılma noktası oldu. Beşinci maçta ise rakiplerine fırsat vermeyen Zeitnot ve Snowflower ikilisinin yanında beşinci maçta rakiplerini görmeden yaptığı seçim ile birlikte üst koridora Renektonu gönderen MAD Lions, büyük bir seçim hatası yaptı ve bu da Supermassive’ın bir üst tura çıkmak ve Unicorns of Love ile karşılaşmasına olanak tanıyan kapıyı araladı ve tüm oyuncuların güzel oynadığı maçta adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

Bugün oynanacak olan eleme maçlarının ardından ise kazanan iki takım gruplara kalacak ve ardından ise büyük merakla beklenen Worlds 2020’nin grup aşaması maçları başlayacak. Bugün ki fikstür aşağıdaki gibidir.

  • 09:00 Legacy Esports – LGD Gaming
  • 13:00 Unicorns of Love – Papara Supermassive

Worlds 2020 turnuvasına ilişkin diğer haberlere Teknotomy E-spor kategorsinden ulaşabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu