E-SporLOL

League Of Legends Worlds 2020 Grup Maçları Sonuçları

League of Legends Worlds 2020 grup maçları tüm hızıyla devam ederken dün A grubunun tüm maçları oynandı. A grubunun oynanan maçlarının ardından son sekiz ekip arasında kalan takımlar belli oldu. Oynanan karşılaşmalardan sonra genel olarak beklenilen sonuçlar çıksa da günün sonunda iki ekip bir üst tura çıkmayı başardı.

Worlds 2020
Worlds 2020 Karşılaşmalarının Sonuçları

Dün oynanan A grubunun maçlarında Team Liquid ve G2 Esports günün ilk maçında karşılaştı. Şaşırtıcı bir biçimde rakibini yenmeyi başaran Team Liquid, rövanşı kazanmak isteyen G2 Esports rakibine karşı üstün gelerek günün ilk karşılaşmasına galibiyetle başladı. Günün ikinci maçında Machi Esports ile LPL temsilcisi Suning karşılaştı ve rakibine geçit vermeyen Sunin kazanan taraf oldu.

Günün üçüncü maçında ise G2 Esports kazanan taraf olan olurken, günün dördüncü maçında ise LPL temsilcisi Suning ve LCS temsilcisi Team Liquid ile karşılaştı. Karşılaşmayı Suning’in kazanması bekleniyordu. Fakat şaşırtıcı bir şekilde hem ekip oyunu hem de takım kompozisyonu ile draft’tan bir adım önde çıkan Team Liquid rakibini mağlup etmeyi başardı. Bu maçtan sonra Machi Esports ile karşılaşan Team Liquid rakibini alt etti ancak gruptan çıkmalarına bu sonuç yeterli olmadı. Günün ilk maçında eğer Team Liquid rakibini yenmeyi başarsaydı gruptan çıkabilecekti.

Günün son iki karşılaşmasında Suning ve G2 Esports karşılaşırken her iki oyunu da Suning kazandı ve böylece A grubundan çıkan takımlar LPL temsilcisi Suning ve LEC temsilcisi G2 Esports oldu.

Worlds 2020
Worlds 2020

Worlds 2020 ile ilgili önceki haberlere ulaşmak için Teknotomy E-Spor kategorisini inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu